Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu Hlavné menu 3 Prechod na navigáciu Hlavné menu 4 Prechod na navigáciu Hlavné menu 5 Prechod na navigáciu Hlavné menu 6 Prechod na navigáciu vodorovná

Centr.soc.služieb Bôrik

CSS BôrikCentrum Sociálnych Služieb

Žltá 319/25, 972 13 Nitrianske Pravno
tel: 046/ 5446 190 fax: 046/ 5447 518
e-mail: cssnp@stonline.sk
Web stránka CSS: http://www.csspravno.sk/

Svojim klientom poskytuje celoročnú starostlivosť - zabezpečuje stravovanie, bývanie, zaopatrenie. Je jedno z najväčších zariadení poskytujúcich starostlivosť v takomto rozsahu. Zložené je z jedného účelového zariadenia s celkovou kapacitou 206 lôžok.


 

Zo života centra sociálnych služieb Bôrik

Prednáška o bezpečnosti chodcov 13.2.2019

13. 2. 2019 v CSS Bôrik sa uskutočnila odborná prezentácia na zameranie bezpečnosti chodcov a ich povinnosti v cestnej premávke. Bola im vytvorená modelová situácia hlavne v miestach kde sa naši klienti často pohybujú a to medzi medzi Nitrianskym Pravnom a Chvojnicou aj v meste Prievidza. Po skončení prezentácie boli klienti za správne odpovede odmenení reflexným bezpečnostným pásikom. Klienti sa zaujímali o problematiku chodcov aj samotná prednáška ich veľmi zaujala a obohatila o ďalšie vedomosti ako sa správať na cestnej komunikácií.

Prednáška o bezpečnosti chodcov

Projekt pre seniorov-Týždeň mozgu 11.3-17.3.2019

Druhý marcový týždeň sa klienti nášho zariadenia zapojili do projektu ,,pod názvom Týždeň mozgu“ ,pod záštitou centra Memory. Počas celého týždňa sa venovali aktivitám, kde si preskúšali svoje vedomosti a zručnosti s využitím pamäťových a kognitívnych cvičení. Vypočuli si prednášku o tom ako funguje ľudský mozog ako si trénovať pamäť,a vyskúšali si svoje zručnosti v tvorivých dielňach, kde si precvičovali jemnú a hrubú motoriku a na záver si v posledný deň zmerali svoje sily v šachu a dáme, kde bolo viacero víťazov.

Projekt pre seniorov-Týždeň mozgu

Vynášanie a pálenie Moreny 22.3.2019

Vítanie jari spojené s pálením a vynášaním Moreny, ktoré sa stalo v našom zariadení už tradíciou sa uskutočnilo v predposledný marcový piatok. Klienti si vlastnoručne zhotovili Morenu, s ktorou sa rozlúčili so zimou a privítali jar. Počasie nám prialo a bola dobrá nálada niektorí si aj zanôtili slovenské ľudové piesne a tak sme sa rozlúčili s našou Morenou. Všetkým sa akcia veľmi páčila a tešíme sa na budúci rok opäť.

Vynášanie a pálenie Moreny

 

Mgr. Bogáňová

 

 


 


Predpoveď počasia

dnes je: 23.8.2019

meniny má: Filip

podrobný kalendár

Za obsah zodpovedá
Obec Nitrianske Pravno

webygroup
ÚvodÚvodná stránka