Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu Hlavné menu 3 Prechod na navigáciu Hlavné menu 4 Prechod na navigáciu Hlavné menu 5 Prechod na navigáciu Hlavné menu 6 Prechod na navigáciu vodorovná

Tenisový oddiel

Logo - lyžiarsky oddiel Nitr.Pravno

TENISOVÝ ODDIEL MTJ
Nitrianske Pravno

 Základy správania a povinnosti hráčov       Cenník 2019


 

Základy správania a povinnosti hráčov na kurte:

  1. ilustračný obrázokVstupovať na kurt v tenisovej obuvi. (podrobnosti nižšie)
  2. Hráčom sa odporúča očistiť si čiary. Nie je to vyslovene nutné ale hlavne pri zápase ide o lepšiu orientáciu na kurte a tak isto lepšiu kontrolu sporných autov. Aby sa dali čiary oćistiť treba to spraviť ešte predpoliatím.
  3. Poliať kurt! Toto je veľmi dôležitý bod, hlavne za suchého počasia. Každý kto hráva tenis na antuke vie, aký veľký rozdiel je medzi dobre pripraveným kurtom a suchým kurtom. A tak isto za suchého počasia vietor odvieva jemnú vrstvu antuky, čo tiež zhoršuje kvalitu kurtu. Poliatie zaberie pár minút.
  4. Počas samotnej hry, ak sa hrá aj na vedľajšom kurte, treba dodržiavať aspoň aké také zásady slušného správania, teda: zdržať sa zbytočných hlučných či vulgárnych prejavov, (sám viem že občas je to ťažké, ale je rozdiel medzi tým, zakričať si pre povzbudenie a „hulákaním bujarej skupinky“), nevbiehať hráćom na vedľajšom kurte do ich hry napr. pre zatúlanú loptičku, ani nijako inak ich nerušiť.
  5. Po hre upratať kurt. To znamená, ak je kurt rozbitý, vyrovnať diery dreveným hrabadlom a potom ho pozametať sieťovačkou. Väčšinou stačí iba pozametať. Náradie vrátiť na miesto. Odpadky a plastové fľaše odhodiť do koša. Plastové fľaše sa odporúča rozpučiť, rozšliapnuť.

Na záver ešte poznámka: Netreba si nechávať upratovanie na poslednú chvíľu, aby ste neuberali z času hráčom ktorí idú po vás. Na upratanie stačí maximálne 5 minút. Takže nič také hrozné...

 

Tenisová obuv

 

Pri hre na antuke, je myslím najdôležitejšia časť tenisovej výstroje, správna tenisová obuv. Musí zaručovať pohyblivosť, stabilitu a spevňovať priehlavky, členky i achilovky. A to nie lev kvôli samotnému pohodliu, (aj keď otlaky nie sú nič príjemného), ale hlavne ide o zdravie. Veď odreté koleno, lakeť, vyvrtnutý členok alebo nebo chráááń niečo ešte horšie? Iba preto že šetríte na nesprávnom mieste? Dá sa hrať aj s drevenou raketou. Hrať sa dá aj v rifľových kraťasoch, ako svojho času predvádzal Andre Agassi. Potom len páni pozor na dostatočnú šírku, v istých partiách, lebo preplačete polovicu hry. Ale nevhodná obuv? To sa nevypláca! Keďže špecialitou hry na antuke, je šmýkanie, dobré tenisky vás musia v správnej chvíli „podržať“, dať vám dostatočnú oporu, záber a naopak keď to potrebujete, dovoliť vám šmyk. Samozrejme to všetko bez toho aby ste sa zranili. A v neposlednom rade, nevhodná obuv ničí samotný kurt. Nejdem tu rozoberať rôzne technické parametre, veď dnes už nie je problém nechať si poradiť a kúpiť si vhodnú obuv, v každej lepšej predajni športových potrieb. A myslím že pomerne v prijateľných cenách.

No a teraz už len prajem príjemnú zábavu a hlavne bez zranení! Rado Proč


 


Predpoveď počasia

dnes je: 20.9.2019

meniny má: Ľuboslav, Ľuboslava

podrobný kalendár

Za obsah zodpovedá
Obec Nitrianske Pravno

webygroup
ÚvodÚvodná stránka