Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu Hlavné menu 3 Prechod na navigáciu Hlavné menu 4 Prechod na navigáciu Hlavné menu 5 Prechod na navigáciu Hlavné menu 6 Prechod na navigáciu vodorovná

Turistický oddiel

TURISTICKÝ ODDIEL MTJ
Nitrianske Pravno


Plánované akcie na najbližších 30 dní: 


 

10.11.2019  

Fačkovské_sedlo.jpg

Ukončenie turistickej sezóny - Fačkovské sedlo

Turistický oddiel MTJ Nitrianske Pravno

Viac info - p.Haneš, vedúci oddielu. 046/5446 502 alebo 0902/558 819


 

Články :: Z činnosti Turistického oddielu v Nitrianskom Pravne

Z okienka turistiky - leto 2019

Horúce slnečné dni, ktoré už začali v júni a pokračovali aj v júli, nás niektorých neodradilo a vyrazili sme opäť na vrcholy našich hôr.

Pokračovali sme nasledujúcimi turistickými podujatiami - bol to výstup na Jarabinu vo Veľkej Fatre. Trasa viedla zo Sklabinského Podzámku na Kaplnu, Kantor, sedlo pod Kečkou a na vrchol Jarabinu. Späť do sedla pod Kečkou, Bukoviny, Mažiarky, chatu Lysec. Odtiaľ sme smerovali ku chate Nezabúdka.Tu sme zakončili, lebo nás čakalo to naše chladené, ktoré dobre padne po takej túre.

Pred turistickou chatou Andreja KmeťaPresmerovali sme sa do Štiavnických vrchoch, výstupom na Sitno. Je to najvyšší vrch v Štiavnických vrchoch. Sitno je označované za kolízku európskej turistiky. Na vrchole stojí jedna z najstarších európskych rozhladní. Niekdajšia horáreň tesne pod vrcholom Sitna bola prestavaná na turistickú chatu Andreja Kmeťa. Pod Sitnom je zrekonštruovaná zrúcanina hradu na ktorej sme tiež boli. Trasa na vrchol viedla zo Štiavnických Baní popri Evičkinom jazere na Pinkov vrch,Krížnu, Petrov vrch a na Sitno. Späť do Vlčej jamy, Sitieniec a zakončili sme v Ilji. V tento deň, bol júl bolo na vrchle stretnutie matičiarov. Chata bola otvorená, kto chcel si mohol dať aj guláš a čapovalo sa aj pivo.Trasa bola mierne náročná, ale všetkým sa ľubila.Na týchto turistických podujatiach sa zúčastnili: Lubiková Helena, Haneschová Mária, Hanešová Anna, Klajberová Eva, Klajber Juraj, Jelšic Vojtech, Záhorský Štefan, Baroš Jozef a Haneš Teodor.

Nasledujúce turistické podujatia:

  • Prechod roklinami Slovenského raja - 18.8.2019
  • Prechod Gaderskou dolinou / Veľká Fatra / - 1.9.2019
  • Vrícke sedlo – Ostrá skala – Kľak  22.9.2019
  • Štúrovský výstup na Rokoš / Strážovské vrchy / 28.9.2019

 

Informácie na č.t. 5446502, 0902 558 819.

Horám zdar!

Teo Haneš


 


Predpoveď počasia

dnes je: 23.10.2019

meniny má: Alojzia

podrobný kalendár

Za obsah zodpovedá
Obec Nitrianske Pravno

webygroup
ÚvodÚvodná stránka