Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu Hlavné menu 3 Prechod na navigáciu Hlavné menu 4 Prechod na navigáciu Hlavné menu 5 Prechod na navigáciu Hlavné menu 6 Prechod na navigáciu vodorovná

Turistický oddiel

TURISTICKÝ ODDIEL MTJ
Nitrianske Pravno


Plánované akcie na najbližších 30 dní: 


 

10.11.2019  

Fačkovské_sedlo.jpg

Ukončenie turistickej sezóny - Fačkovské sedlo

Turistický oddiel MTJ Nitrianske Pravno

Viac info - p.Haneš, vedúci oddielu. 046/5446 502 alebo 0902/558 819


 

Články :: Z činnosti Turistického oddielu v Nitrianskom Pravne

Z okienka turistiky - jeseň 2018

Jeseň nám tentokrát priala. Bola krásna, dlhá a navyše aj suchá. Čo sme v lete nestihli, dobehli sme niektoré plánované turistické podujatia v jeseni. Vystúpili sme na vrchol Suchý, ktorý leží v pohorí Malej Fatry, 1468 m n.m. Záver bol náročný, ale zdolali sme ho všetci. Ďalším turistickým podujatím bol výstup na vrchol Šiprúň v pohorí Veľkej Fatry, 1461,3 m n.m. Na tento vrchol sme sa už chystali viackrát, no tento rok nám to konečne vyšlo. Hore na vrchole už bolo zimné počasie, na stromoch už bola námraza.

Na vrchole Suchého

Vystúpili sme aj na vrchol Veľký Grič, 971 m n.m. z Handlovej. Na tomto vrchole sme už dávno neboli a máme ho tak blízko. Zdolali sme aj náš Kľak. Tentokrát sme vystúpili z Fačkova, zo Suchej doliny. Niektorí z tejto strany ešte nevystupovali, videli, že pohľad na Kľak je úplne iný.

Teraz v jeseni sme sa rozlúčili s našim dlhoročným členom turistiky p. Jozefom Mašírom. Prešli sme spolu mnoho turistických trás. Nechýbal nikdy pri čistení turistických chodníkov. Budeme naňho dlho spomínať. Doposiaľ sme zakončili turistickým podujatím Remata – Bralova skala – Vysoká. Ešte máme v pláne Vrícko – Dutá skala.

Posledným turistickým podujatím bude Silvestrovský výstup na Vyšehrad, na ktorý Vás pozývam.

Horám zdar!

Teo Haneš


 


Predpoveď počasia

dnes je: 23.10.2019

meniny má: Alojzia

podrobný kalendár

Za obsah zodpovedá
Obec Nitrianske Pravno

webygroup
ÚvodÚvodná stránka