Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu Hlavné menu 3 Prechod na navigáciu Hlavné menu 4 Prechod na navigáciu Hlavné menu 5 Prechod na navigáciu Hlavné menu 6 Prechod na navigáciu vodorovná

Turistický oddiel

TURISTICKÝ ODDIEL MTJ
Nitrianske Pravno


Plánované akcie na najbližších 30 dní: 


 

Nenašli sa žiadne akcie

Články :: Z činnosti Turistického oddielu v Nitrianskom Pravne

Z okienka turistiky - jar,leto 2017

Jarnú turistickú sezónu sme zahájili prechodom Strážovských vrchov a to z Chvojnice do Čičmian. Trasa viedla z Ovsiara cez sedlo Kolenova, Čičerman, sedlo Gápel, Lazov vrch a sedlo Javorinka do Čičmian.

Z Javorinky do Čičmian sme kráčali ešte po snehu. Navštívili sme zrenovovaný kaštieľ, ktorý bol nejaký čas uzavretý. Keďže sa nám to pešo cez Tužinu, ako zvykneme chodiť, zdalo náročné, rozhodli sme sa presunúť domov osobnými automobilmi. Ďalším turistickým podujatím bol Veľkonočný pondelok v Hadvige. Išli sme z Nitrianského Pravna do Vyšehradného, odtiaľ Kamennou ulicou, popri ranči, Rozložnú do Hadvigy pri zvonicu. V Hadvige sme okúpali krajšiu časť našej výpravy a po občerstvení sme sa vracali domov cez Čierny les, ponad Kľačianský vlek, Farskú lúku, popri Galkopu do Nitrianského Pravna. Dňom 30.4. 2017 sme zahájili čistenie turistických chodníkov. Vyčistili sme chodník s červenou značkou z Fačkovského sedla do Vríckeho sedla. Siedmeho mája bol Hornonitrianský starostovský výstup na Maguru, ktorého sa zúčastnilo mnoho organizovaných aj neorganizovaných turistov. My Pravňanci sme kráčali s našim p. starostom Ing. Jozefom Balčirákom. Trasa začínala v Porube. Po zostupe, na Rovni nás čakal výborný guláš s pivom, a nechýbala ani hudba. Za výkon každý obdržal účastnícky odznak. Dole sme schádzali individuálne. Niektorí späť do Poruby, niektorí cez Horné lazy do Malinovej. Bolo to vydarené turistické podujatie, aj napriek hustému dažďu ktorý nás sprevádzal. V nedeľu 21. mája sme pokračovali druhou časťou čistenia chodníkov a zprehľadňovania turistických značiek a to z Vríckeho sedla cez Závozy, Hadvigu až do Vyšehradského sedla. Stihli sme vystúpiť aj na vrchol Vyšehrad a z Vyšehradu sme pokračovali čistením zelenej značky dolu Čertovou dolinou až do Solky. Zišlo sa nás trochu menej, ale zvládli sme to.

Ďalšie plánované turistické podujatia:

  • 10.6.2017 - Čistenie chodníkov, Jasenovo – Vyšehr. sedlo – Pod Stĺpom
  • 18.6.2017 - Výstup na Slávkovský štít 2452,4 m n. m / Vysoké Tatry /
  • 25.6.2017 - Výstup na Kľak 1351 m n.m. / Malá Fatra / z Vrícka /
  • 5.7.2017 - Stretnutie pri prameni rieky Nitry
  • 23.7.2017 - Šútovské vodopády – Chleb / Malá Fatra /
  • 6.8.2017 - Výstup na Veľký Kriváň 1708 m n.m. / Malá Fatra /
  • 20.8.2017 - Výstup na Babiu horu / Oravské Beskydy / 

 

Horám zdar! Teo Haneš

Turistika

Turistika - Vyšehrad


 


Predpoveď počasia

dnes je: 20.9.2019

meniny má: Ľuboslav, Ľuboslava

podrobný kalendár

Za obsah zodpovedá
Obec Nitrianske Pravno

webygroup
ÚvodÚvodná stránka