Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu Hlavné menu 3 Prechod na navigáciu Hlavné menu 4 Prechod na navigáciu Hlavné menu 5 Prechod na navigáciu Hlavné menu 6

Oznamy

Z činnosti spoločnosti Obec Nitrianske Pravno s.r.o. v mesiacoch december 2017 – január 2018

Rekonštrukcia priestorov archívu na Obecnom úrade v Nitrianskom Pravne:

Podľa požiadaviek Obecného úradu v Nitrianskom Pravne došlo postupne ku oprave pôvodnej omietky, úprave elektroinštalácie, prekrytiu dverového otvoru sadrokartónom. Priestory boli následne vymaľované a pripravené na inštaláciu regálového systému.

Chodník a dláždenie plochy na cintoríne vo Vyšehradnom:

Išlo o vybudovanie dláždenej plochy, vrátane schodov v svahovitom teréne. Všetky práce boli vykonávané vzhľadom na náročnosť a neprístupnosť terénu ručne. Popri rekonštrukcii chodníka sme rekonštruovali aj osvetlenie prístrešku na Dome smútku.

Chodník na cintoríne vo Vyšehradnom (stav pred) Chodník na cintoríne vo Vyšehradnom (stav po)

Oprava prívodného kábla na čističkách (Bytové domy A-D):

Po neúspešnom hľadaní poruchy na oboch koncoch pripájacieho káblového vedenia (od trafostanice, aj od elektromeru) sme kontaktovali spoločnosť Stredoslovenská energetika – distribúcia, aby diagnostikovali prostredníctvom meracieho zariadenia poruchu na elektrickom vedení v zemi. Celkovo bola diagnostika vykonaná 2x, čo viedlo k objaveniu prerušeného káblového vedenia v zemi. Následne bola porucha odstránená.

Oprava kotla na drevnú štiepku Biomatic 500 :

Vzhľadom na opotrebenie súčastí kotla a vykurovacieho systému, ktorý slúži na vykurovanie všetkých pavilónov Základnej školy v Nitrianskom Pravne, vrátane telocvične a jedálne, došlo ku výmene plniacej rúry, horáku, oprave podávacích dopravníkov a k výmene expanzných nádob.

Napojenie signalizačných zariadení na troch prechodoch pre chodcov ako doplnkové označenie na zvýšenie bezpečnosti účastníkov cestnej premávky.

Oprava dažďovej kanalizácie na Malinovskej ulici:

Poškodené betónové kanalizačné rúry, ktoré spájali dva kanalizačné zberače, spôsobovali vytekanie dažďovej vody na miestnu komunikáciu a na hlavnú cestu v smere do Malinovej. Komunikácia bola prekopaná a betónové rúry nahradené PVC rúrou s priemerom 25 cm. Následne bol výkop zasypaný štrkom a komunikácia sprejazdnená.

Oprava dažďovej kanalizácie (stav pred) Oprava dažďovej kanalizácie (stav po)

Vypílenie kríkov a drevín na výjazde vo Vyšehradnom na dolnom konci.

Už v priebehu roka 2017 obyvatelia Vyšehradného upozorňovali na zlú viditeľnosť pri výjazde. V tom čase sme zabezpečili externú spoločnosť, ktorá mala daný výjazd spriehľadniť. Napriek tomu, že bola odoslaná objednávka a bol dokonca privezený mechanizmus na odstránenie drevín a krovia, súkromná spoločnosť od zákazky odstúpila. Naši zamestnanci preto v januári vyčistili spomínaný výjazd a priľahlé pozemky prostriedkami, ktorými disponuje spoločnosť Obec Nitrianske Pravno, s.r.o. Vzhľadom na neprístupný terén pre ťažšie mechanizmy v súčasnosti, zabezpečíme odvoz nahromadených konárov a krovia ihneď, ako nám to poveternostné podmienky umožnia.

Rekonštrukcia šatní na futbalovom ihrisku :

Od januára prebieha rekonštrukcia pôvodnej práčovne na spoločenskú miestnosť (klubovňu) a skladu hospodára na práčovňu. Boli vytvorené nové odpady, vodoinštalácia, elektroinštalácia, príprava na inštaláciu elektrických vyhrievacích telies. Bol odstránený pôvodný obklad, nasieťované steny, znížený a zateplený strop prostredníctvom sadrokartónového systému. Podobné práce boli vykonané aj v priestoroch budúcej klubovne. V klubovni bola navyše vyrovnaná (prispôsobená) podlaha tak, aby sa na ňu mohla lepiť keramická dlažba. Aktuálne prebiehajú dokončovacie práce.

Rekonštrukcia šatní (stav pred) Rekonštrukcia šatní (stav po)

Ing. Tomáš Šufan
riaditeľ Obec Nitrianske Pravno s.r.o.


 


Predpoveď počasia

dnes je: 10.12.2018

meniny má: Radúz

Za obsah zodpovedá
Obec Nitrianske Pravno

webygroup
ÚvodÚvodná stránka