Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu Hlavné menu 3 Prechod na navigáciu Hlavné menu 4 Prechod na navigáciu Hlavné menu 5 Prechod na navigáciu Hlavné menu 6 Prechod na navigáciu vodorovná

Spevácky zbor Tenerezza

Ženský spevácky zbor TENEREZZA

Ženský spevácky zbor Tenerezzadirigent zboru: Alica Matušíková DiS.art

KONAKT:
email: zusnitrianskepravno@gmail.com
email: julia.hrabovska@gmail.com
tel.č. 046/5446286, 0904469838


 

Vianočný čas

Ekumenická Adventná Pobožnosť - 02.12.17 - FotoCLužina

Ani tichšie snežiť nemôže

ako dnes sneží.

Ide k nám záprah,Bože prebože

v tenučkej spieži ...

M.Rúfus                         

 

S príchodom zimy a v očakávaní najkrajších sviatkov v roku už tradične pripravujeme pre priaznivcov zborového spevu koncerty.

25.11.2017 - na deň sv. Kataríny, spevácky zbor TENEREZZA a mužský spevácky zbor ŠTIAVNIČAN uskutočnili vystúpenie v rímsko-katolíckom kostole v Nitrianskom Pravne.

Oba zbory majú dlhoročnú tradíciu a na koncerte sa predstavili repertoárom skladieb vybraných pre toto ročné obdobie. Chrám plný poslucháčov ocenil vystúpenie uvedených zborov na tomto podujatí.

2.12.2017 sa uskutočnil recipročný koncert v historickom meste Banská Štiavnica v kostole sv. Kataríny, ktorého vznik a vysvätenie sa datuje do roku 1500.Uskutočnila sa tu ekumenická bohoslužba, ktorú celebroval farár tunajšej farnosti Ľudovít Frindt a evanjelický kaplán Milan Bartko zapálil prvú sviecu na adventnom venci. Na slávnostnej udalosti vystúpila so svojim príhovorom aj primátorka mesta pani Mgr. Nadežda Babiaková.

V závere bohoslužby sa uskutočnil koncert uvedených zborov, kde odzneli vianočné piesne,ako aj zborové a sakrálne skladby, ktoré obecenstvo ocenilo potleskom. Pán farár poďakoval účinkujúcim za koncert a zaželal veľa tvorivých úspechov.

Na spiatočnej ceste zasneženou prírodou sme spomínali na srdečné prijatie,ktoré nám pripravil partnerský zbor Štiavničan.

J.Hrabovská


 


Predpoveď počasia

dnes je: 12.12.2018

meniny má: Otília

Za obsah zodpovedá
Obec Nitrianske Pravno

webygroup
ÚvodÚvodná stránka