Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu Hlavné menu 3 Prechod na navigáciu Hlavné menu 4 Prechod na navigáciu Hlavné menu 5 Prechod na navigáciu Hlavné menu 6 Prechod na navigáciu vodorovná

Centr.soc.služieb Bôrik

CSS BôrikCentrum Sociálnych Služieb

Žltá 319/25, 972 13 Nitrianske Pravno
tel: 046/ 5446 190 fax: 046/ 5447 518
e-mail: cssnp@stonline.sk
Web stránka CSS: http://www.csspravno.sk/

Svojim klientom poskytuje celoročnú starostlivosť - zabezpečuje stravovanie, bývanie, zaopatrenie. Je jedno z najväčších zariadení poskytujúcich starostlivosť v takomto rozsahu. Zložené je z jedného účelového zariadenia s celkovou kapacitou 206 lôžok.


 

Separovanie odpadov v CSS – Bôrik

„Triedenie odpadov je to najmenej, čo by sme mali pre našu planétu urobiť. Len správne vytriedený odpad na jednotlivé zložky možno recyklovať – teda vrátiť späť do obehu. Okrem triedenia odpadov pre recykláciu by sme však mali vzniku odpadov predchádzať. Opätovným používaním výrobkov a obalov alebo obmedzovaním zbytočnej spotreby môžeme ušetriť ešte viac energie a prírodných zdrojov ako ušetríme recykláciou. „

(http://www.nulaodpadu.sk/triedme-odpad)

Občianske združenie „Ľudia pre Bôrik“, ktorého poslaním je presadzovať záujmy a usporiadanie potrieb so záujmom na skvalitnenie života klientov CSS - Bôrik sa úspešne zapojilo projektom "Znižovanie environmentálnej záťaže separovaním odpadu" do grantového programu Zelené oči. Zelené oči je grantový program na podporu environmentálnych projektov Trenčianskej župy, ktorý tvorí súčasť projektu Zelená župa. Udelený grant vo výške 1958,66 €.

Cieľom projektu je zníženie environmentálnej záťaže a tým prispieť k zlepšeniu životného prostredia. Prostriedky z udeleného grantu využijeme na nákup špeciálnych kontajnerov na vybrané komodity a kompostéry, ktoré umiestnime v areáli CSS – Bôrik. V mesiaci apríl – máj plánujeme v spolupráci so žiakmi ZŠ v Nitrianskom Pravne zorganizovať workshop na tému Znižovanie environmentálnej záťaže separovaním odpadu, na ktorom sa verejnosť aj klienti a zamestnanci CSS – Bôrik dozvedia zaujímavé informácie o separovaní odpadu, význame separácie a jej vplyv na životné prostredie.

Veríme, že všetci návštevníci workshopu v rámci procesu vzdelávania smerom k udržateľnému rozvoju spoločnosti a k úcte a ochrane životného prostredia budú dostatočne informovaní a odpad budú separovať.

Lenka Hiščárová, OZ Ľudia pre Bôrik

Ilustračná foto. Zdroj: Pixabay.com

Logo - Trenčiansky samosprávny kraj Logo - Zelená župa

 

Grantový program:

ZELENÉ OČI

Program na podporu aktivít a činností zameraných na ochranu a zlepšenie stavu životného prostredia na území Trenčianskeho kraja

 

Názov projektu: Znižovanie environmentálnej záťaže separovaním odpadu

Miesto projektu: CSS–Bôrik Nitrianske Pravno

Žiadateľ: Ľudia pre Bôrik

 

Udelený grant vo výške 1958,66 Eur

 

Projekt bol podporený v rámci grantového environmentálneho programu Zelené oči, ktorý tvorí súčasť projektu Zelená župa.

 

 

 


 


Predpoveď počasia

dnes je: 23.8.2019

meniny má: Filip

podrobný kalendár

Za obsah zodpovedá
Obec Nitrianske Pravno

webygroup
ÚvodÚvodná stránka