Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu Hlavné menu 3 Prechod na navigáciu Hlavné menu 4 Prechod na navigáciu Hlavné menu 5 Prechod na navigáciu Hlavné menu 6 Prechod na navigáciu vodorovná

Klub dôchodcov

Klub dôchodcov Nitrianske Pravno

PA090012.JPG

Klub dôchodcov Nitrianske Pravno
Dlhá ul. 598/22 Nitrianske Pravno 972 13
Kontakt : 046/5446 645, 0911/ 939 113
Predsedníčka klubu: Jarmila Mokrá

Otvorené v pracovné dni: v pondelok, stredu a piatok od 14.00 do 17.00 hod.


 

Rok v klube dôchodcov

Na začiatku roka býva zvykom vyhodnotiť ako sme prežili ten rok minulý. Pred pár dňami sme si to povedali na výročnej schôdzi. Zúčastnení boli aj hostia, členka okresnej organizácie JDS a starosta obce Mgr. A. Richter. Hoci je plán činnosti z roka na rok veľmi podobný, predsa sa dá v klube zažiť niečo iné, niečo nové.

Na každý mesiac máme nejakú tému, ktorej sa venujeme. Vychádzame pri tom zo zvykov a vlastných skúseností. Veľmi veselé býva februárové posedenie, lebo obyčajne vtedy vychádza záver fašiangového obdobia. Spevácka skupina Jesienka pripraví program „Pochovávanie basy“, zaspieva pri tom niekoľko veselých a vtipných piesní. Členovia výboru im pripravia „ výslužku“ a pre všetkých členov napražia šišky, navaria čaju a príjemné posedenie je zabezpečené.

Pred klubom dôchodcov

V marci si pripomíname MDŽ, ale trochu iným spôsobom ako v minulosti. Na toto stretnutie býva bohatá účasť, preto si objednávame priestory v reštaurácii, kde nám pripravia aj obed. My si obstarávame darčeky do tomboly. Mnohí členovia prinesú darček do tomboly za „vlastné“, ide o to aby bola zábava. Každá výhra poteší, a dôchodcovia sa tiež radi pohrajú. Aj na túto akciu pozývame

starostu obce, ide o to, aby slávnosť prežil s nami ženami a aby nám mohol povedať pár milých slov. Slávnosť podporia svojim programom aj deti z MŠ a spevokol Jesienka. Pre každú členku máme pripravený kvetinový darček.

V apríli máme tému „Kreslo pre hosťa“. Hosťom je v tomto prípade starosta obce, alebo ním poverený zástupca, ktorý príde do klubu medzi nás a odpovedá na otázky, ktoré mu členovia položia. Otázky sú rôznorodé, ale všetky sa týkajú života v našej obci. Táto téma je dôležitá tak pre nás, ako aj pre zástupcov vedenia obce, lebo môžu pripomenúť rôzne nedostatky, ktoré je možno celkom jednoducho odstrániť.

V máji sa oslavujú naše mamky, mamičky a staré mamy. Práve preto si pozývame do klubu deti z MŠ aj s pani učiteľkami aby nám pripravili program. Každú starkú poteší, keď počuje spievať svoje vnúča. Naši malí priatelia nám zaspievajú aj zatancujú, a my sa im radi za pripravený program zavďačíme sladkosťami. Nezabúdame na nich ani v deň ich sviatku – MDD.

V júni oslavujeme našich jubilantov z prvého polroka. Tí členovia, ktorí sa dožili okrúhleho jubilea sú pozvaní do obradnej siene, kde sa zapíšu do pamätnej knihy obce. Prihovorí sa im starosta obce, odovzdá im malý darček a kvety. Vypočujú si spolu s prítomnými členmi klubu pripravený krátky kultúrny program, ku ktorému prispeje aj spevokol Jesienka. Po ukončení prijatia u starostu obce sa pokračuje s oslavou jubilantov v klube. Tam po gratulácii si každý jubilant vypočuje jemu venovanú pieseň v podaní spevákov Jesienky. Pre všetkých je pripravené malé občerstvenie.

V júli majú dôchodcovia „prázdniny.“ Vtedy pomáhajú svojim deťom opatrovať vnúčatá, aby oni mohli spokojne pracovať. Priestory klubu dôchodcov boli v posledných rokoch využité ako detský tábor.

V auguste sme absolvovali jeden pekný výlet po Slovensku. Navštívili sme zrenovovaný kaštieľ v Betliari a zvládli sme aj prehliadku Ochtínskej aragonitovej jaskyne. Počasie nám prialo. Prežili sme pekný deň. Tento mesiac sa nesie v znamení osláv SNP. Je na nás starších, aby sme nezabúdali, aby sme pripomínali mladším generáciám význam SNP. Zúčastňujeme sa na pietnom akte pri pomníku, kde položíme aj za náš klub kyticu vďaky. Pre našich členov klubu v tomto mesiaci varíme na dvore klubu v kotli guláš. Skôr ako ho konzumujeme pripomenieme si básňou, piesňami život a strádanie partizánov v bojoch SNP.

V septembri máme pripravené dve témy. V „Historickom kalendári“ si pripomíname okrúhle výročia významných osobností z politického, alebo kultúrneho života, alebo výročia z dejín a vývoja našej štátnosti. Druhou témou sú také malé športové hry, keď si na dvore vymyslíme zo štyri jednoduché disciplíny, ktoré zvládne skoro každý člen, a trochu sa pohráme. Niekto súťaží a niekto sa prizerá a fandí.

Už tradične je mesiac október Mesiacom úcty k starším. V tomto mesiaci venujeme najväčšiu pozornosť našim najstarším členom, ktorí už prekročili svoj ôsmy krížik. Na toto stretnutie tiež pozývame starostu obce, aby pozdravil našich členov a tým najstarším venoval okrem pekných slov aj malý darček. Nemôžu však chýbať ani naši malí priatelia zo škôlky. Oni vedia vždy potešiť a zohriať každé srdiečko.

November je opäť oslava jubilantov. Teraz sú to tí, ktorí dožili svoje okrúhle jubileá v druhom polroku roka. Toto stretnutie má podobný priebeh ako je opísané v mesiaci jún.

V decembri sa stretneme opäť v priestoroch reštaurácie, kde máme objednaný obed a tiež preto, aby sme sa zmestili všetci, ktorí chcú prísť. Toto stretnutie je „Adventno – Mikulášske“. Pozývame medzi nás aj kňazov, zástupcov rim. katolíckej cirkvi a evanjelickej cirkvi a. v., ale aj starostu obce. Chceme všetci spolu prežiť obdobie príprav na vianočné sviatky, privítať Mikuláša, ktorý príde so skromnými darčekmi. Príjemnú predvianočnú náladu vytvárajú opäť malí škôlkari s pani učiteľkami, ktorí zaspievajú aj zatancujú za čo ich Mikuláš odmení. Piesňami sa pripoja aj speváci Jesienky.

Asi takto v skratke prebieha rok v klube dôchodcov. Zdá sa to všetko jednoduché, ale za tým je dosť veľa práce všetkých členov výboru, ktorým aj takýmto spôsobom ďakujem za spoluprácu.

Srdečná vďaka patrí aj spevokolu Jesienka, ktorý vystupuje na akciách klubu, ale aj v obci. Poďakovanie patrí najmä za hru na harmonike a metodické vedenie spevokolu. No ďakujem aj členkám klubu, ktoré pravidelne pozývajú členov na stretnutia, čím zabezpečujú účasť.

Pri dobrej spolupráci sa dá veľa urobiť, tak nech sa nám darí aj v tomto roku.

Predsedníčka KD: Jarmila Mokrá


 


Predpoveď počasia

dnes je: 21.7.2019

meniny má: Daniel

podrobný kalendár

Za obsah zodpovedá
Obec Nitrianske Pravno

webygroup
ÚvodÚvodná stránka