Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu Hlavné menu 3 Prechod na navigáciu Hlavné menu 4 Prechod na navigáciu Hlavné menu 5 Prechod na navigáciu Hlavné menu 6 Prechod na navigáciu vodorovná

Základná škola

Základná škola Nitrianske Pravno

Areál Základnej školy v Nitrianskom PravneSpojená škola - Základná škola s materskou školou - Grundschule mit kindergarten

Školská 370/19
972 13  Nitrianske Pravno

email: zsnitrianskepravno@gmail.com

tel. - Základná škola:046/5447453 
tel. - Školská jedáleň:0911732447 

web: https://zsnitrianskepravno.edupage.org

ZŠ ZŠ ZŠ ZŠ ZŠ ZŠ ZŠ ZŠ ZŠ Triedy ZŠ

 


 

Projekt Finančná sloboda

Žiaci deviateho ročníka sa zúčastnili v priebehu druhého polroka projektu FINANČNÁ SLOBODA. Je zameraný predovšetkým na zvýšenie finančnej gramotnosti mladej generácie. Ide o moderný spôsob zážitkovej výučby, ktorá prináša zmenu myslenia a správania študentov v riadení osobných financií. Počas štyroch kôl sa pod vedením lektorky Mgr. Martiny Lettrichovej naučili rozmýšľať tak, aby sa v budúcnosti dokázali čo najlepšie postarať o svoje financie, zabezpečili sa na dôchodok a vyhli sa osobnému bankrotu či nevýhodným pôžičkám a zadĺženiam. Naučili sa, čo je hrubá a čistá mzda, z čoho a kam idú všetky odvody. Čo všetko sa nimi realizuje. Cieľom hry je priviesť hráča k finančnej nezávislosti v období odchodu do dôchodku.

Počas jednej hry museli absolvovať 30 rokov v jednej domácnosti s fiktívnou rodinou a robiť všetky rozhodnutia týkajúce sa financií. Level sa každou hrou zvyšoval. Raz rodinu navštívil zlodej, inokedy zasiahla príroda formou záplavy alebo požiaru. Niektorým počas hry umrel otec... Deti museli pohotovo zareagovať a zariadiť sa tak, aby ich to finančne nezruinovalo. V každej hre mali iný rodinný rozpočet, iné východiskové pozície. Museli riešiť plánovanie, príjem, prácu, hospodárenie s peniazmi, úvery a dlhy, investovania, sporenia, riadenie rizika a poistenie. Produkty v hre majú veľa vlastností reálnych produktov, preto sa pri rozhodovaní vychádza z reálneho sveta a podmienok. Účelom hry je splniť všetky ciele rodiny: vlastná nehnuteľnosť na bývanie, veľký cieľ rodiny (napr. vzdelanie detí, dovolenka, chata...) a najväčší a hlavný cieľ – finančná nezávislosť aspoň vo veku 60 rokov rodičov.

Po štyroch leveloch by mali byť deti schopné urobiť správne rozhodnutia týkajúce sa ich a v konečnom dôsledku aj našej budúcnosti.

Mgr. Zuzana Elischerová

Ilustračná foto. Zdroj: Pixabay.com


 


Predpoveď počasia

dnes je: 20.3.2019

meniny má: Víťazoslav, Klaudius

Za obsah zodpovedá
Obec Nitrianske Pravno

webygroup
ÚvodÚvodná stránka