Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu Hlavné menu 3 Prechod na navigáciu Hlavné menu 4 Prechod na navigáciu Hlavné menu 5 Prechod na navigáciu Hlavné menu 6 Prechod na navigáciu vodorovná

Spevácky zbor Tenerezza

Ženský spevácky zbor TENEREZZA

Ženský spevácky zbor Tenerezzadirigent zboru: Alica Matušíková DiS.art

KONAKT:
email: zusnitrianskepravno@gmail.com
email: julia.hrabovska@gmail.com
tel.č. 046/5446286, 0904469838


 

Prelom rokov 2018 a 2019 plný vystúpení.

Na prelome rokov 2018 a 2019 spevácky zbor TENEREZZA vystupoval na viacerých kultúrnych podujatiach v obci Nitrianske Pravno a Poruba.

Dňa 7.12.2018 sa zúčastnil na krste monografie s názvom Nitrianske Pravno miesto s pamäťou zlata. Uvedený program moderovala Mgr. Ľudmila Húsková, riaditeľka Regionálneho kultúrneho centra v Prievidzi. Spevácky zbor TENEREZZA vystúpil na tomto podujatí kde odspieval dve skladby od E. Suchoňa: Aká si mi krásna a od G. Verdiho Zbor otrokov z opery NABUCCO.

Na uvedenom podujatí boli starostom obce Ing. Balčirákom ocenené viaceré osobnosti Nitrianskeho Pravna. Medzi ne zaslúžene patrí aj dirigentka zboru TENEREZZA pani Alica Matušíková DiS. art.,ktorá obdržala ocenenie za celoživotnú pedagogickú a umeleckú činnosť v ZUŠ a speváckom zbore TENEREZZA.

Ocenenie pani Alice Matušíkovej DiS. art. za celoživotnú pedagogickú a umeleckú činnosť v ZUŠ a speváckom zbore TENEREZZA.

Dňa 8.12.2018 sa uskutočnili v obci Vianočné trhy. Toto podujatie má už dlhoročnú tradíciu. Varí sa tu dobrá kapustnica a vianočný punč. Účastníci sa oboznamujú s rôznymi technikami výroby vianočných ozdôb. S programom vianočných piesní tu vystúpil aj spevácky zbor TENEREZZA,ktorý obohatil program uvedeného podujatia.

Dňa 16.12.2018 nás cesta zaviedla opäť do Centra sociálnych služieb v Nitrianskom Pravne. Vo vyzdobenej sále nás už túžobne očakávali obyvatelia zariadenia, ktorým sme spríjemnili predvianočný čas koncertom,kde sme zaradili skladby viažúce sa k tomuto ročnému obdobiu. Na záver sme si spoločne zaspievali pieseň Tichá noc.

5.januára 2019 Bol spevácky zbor TENEREZZA pozvaný do obce Poruba,kde spevácka skupina ROVEŇ oslavovala 10.výročie svojho založenia.V úvode slávnostného popoludnia vystúpil detský folklórny súbor KAPSIARIK pod vedením Mgr. Aleny Čavojskej. Deti predviedli vo svojom programe pásmo zvykoslovia viažúceho sa k Vianociam. Potom už priestor dostal jubilujúci zbor ROVEŇ,ktorého umeleckou vedúcou je pani Dominika Tisajová. Na akordeóne ich sprevádzala pani Iveta Marková. Možno konštatovať,že spevácka skupina dosiahla počas uvedeného obdobia veľmi pekné výsledky čo ocenili aj pozvaní hostia Mgr. Ľudmila Húsková riaditeľka Regionálneho kultúrneho centra v Prievidzi a PhDr. Iveta Géczyová riaditeľka Hornonitrianskeho múzea v Prievidzi.

Po domácej speváckej skupine dostal priestor aj spevácky zbor TENEREZZA pod vedením pani Alice Matušíkovej DiS. Art. ,ktorý sa predstavil skladbami s vianočnou tematikou. Korepetítorkou bola pani Hilda Pojezdalová DiS.art.

Vianočná pohoda a dobrá nálada panovala aj po ukončení programu na spoločnom posedení zborov a hostí.

6.januára 2019 nás čakalo ďalšie vystúpenie na Trojkráľovom koncerte,ktorý poriadala obec v spolupráci s Farským úradom v Nitrianskom Pravne. Krásne rozžiarený vianočný strom,betlehemy,ktoré vyrobili deti zo ZUŠ dopĺňali slávnostnú atmosféru podujatia. Bohatý program uskutočnili členovia folklórnej skupiny LUBENA a jednotlivé zbory pôsobiace v obci – PROBNER ECHO a JESIENKA. Záverečné vystúpenie patrilo speváckemu zboru TENEREZZA.

Veríme,že uvedenými vystúpeniami sme spríjemnili tieto sviatky obyvateľom obce Nitrianske Pravno .

Júlia Hrabovská


 


Predpoveď počasia

dnes je: 21.7.2019

meniny má: Daniel

podrobný kalendár

Za obsah zodpovedá
Obec Nitrianske Pravno

webygroup
ÚvodÚvodná stránka