Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu Hlavné menu 3 Prechod na navigáciu Hlavné menu 4 Prechod na navigáciu Hlavné menu 5 Prechod na navigáciu Hlavné menu 6 Prechod na navigáciu vodorovná

Turistický oddiel

TURISTICKÝ ODDIEL MTJ
Nitrianske Pravno


Plánované akcie na najbližších 30 dní: 


 

Nenašli sa žiadne akcie

Články :: Z činnosti Turistického oddielu v Nitrianskom Pravne

Prechod Manínskou tiesňavou a výstup na Rysy

Pravnianski turisti pokračovali plánovanými turistickými akciami. Prechod Manínskou tiesňavou. Vychádzali sme z Považskej Teplej. Cieľom bolo pozrieť si opäť krásu Manínskej tiesňavy spojený s výstupom na Veľký Manín. Z veľkého Manína sme zostupovali cez Ondrejcovú do Jelšového. Krásu našich veľhôr sme išli hľadať do Vysokých Tatier na trojvrcholový štít s krásnym kruhovým výhľadom na Rysy 2499,6 m n. m. Aby ich bolo možné zdolať, treba mať aj nejakú kondičku a hlavne pevnú vôľu. Výstup začal z Popradského plesa cez Žabie pleso, chatu pod Rysmi, sedlo Váha a vrchol Rysy. Späť tou istou trasou. Počasie nám vyšlo, takže bol pekný výhľad na Kriváň, Vysokú a ostatné okolité štíty.

Manínska tiesňava

Po niekoľkých rokoch sme opäť vystúpili na Rysy. Tentokrát vo väčšom počte. Treba vyzdvihnúť výkon našich starších turistov čo už majú po 70 – tke. P. Ambróz Richter, p. Ferko Biely už oslávi v septembri 78 rokov a ešte im to šľape dobre. Máme čo závidieť. Tejto turistickej akcie na Rysoch sa zúčastnili : Biely František, Richter Ambróz, Heldiová Dana, Heldi Andrej, Pročková Gitka, Pročka Ján, Pročková Diana, Pročka Maroš, Pročková Alena, Unterfranc Marián, Baroš Jozef, Jelšic Vojtech, Pročka Ladislav, Hanešová Anna, Haneš Teodor. Túra bola vydarená, Rysy dovidenia za pár rokov sme tu zas.

Rysy - panoráma

 

Ďalšie nasledujúce turistické akcie:

  • Výstup na Žibrid 867 m n.m. (Súľovské vrchy) 06.09.2015
  • Martinské hole – Strečno (Malá Fatra) 13.09.2015
  • Výstup na Valčiansku Javorinu 1053 m n.m. (Malá Fatra) 23.09.2015
  • Skalka – Krahule 1231 m n.m. (Kremnické Vrchy) 04.10.2015
  • Informácie na t.č. 046/544 65 02, 0902 558 819

 

Horám zdar!

 

Teo Haneš


 
Pridať reakciu
Text:
Podpis:Predpoveď počasia

dnes je: 20.9.2019

meniny má: Ľuboslav, Ľuboslava

podrobný kalendár

Za obsah zodpovedá
Obec Nitrianske Pravno

webygroup
ÚvodÚvodná stránka