Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu Hlavné menu 3 Prechod na navigáciu Hlavné menu 4 Prechod na navigáciu Hlavné menu 5 Prechod na navigáciu Hlavné menu 6 Prechod na navigáciu vodorovná

Z činnosti spoločnosti Obec Nitrianske Pravno, s.r.o. v mesiacoch október - november 2018 Vytlačiť
 

Prístavba budovy Hasičskej zbrojnice :

Práce na prístavbe Hasičskej zbrojnice pokračovali v mesiacoch október a november tak, aby boli v zmysle Zmluvy o dielo ukončené do konca kalendárneho roka. Postupne bol uložený keramický strop, bolo vytvorené debnenie a spevnenie keramického stropu, položená oceľová výstuha a uskutočnená nadbetonávka keramického stropu. Nasledovalo murovanie atiky, zateplenie stropu, uloženie hydroizolácie spolu s klampiarskymi konštrukciami. Poslednou fázou v prvej časti výstavby, bolo betónovanie podlahy a aplikácia náteru na impregnáciu betónových povrchov.

Ukončili sme tým plánované práce na prístavbe Hasičskej zbrojnice v roku 2018. V súčasnosti vykonávame administratívne práce potrebné pre realizáciu druhej časti a dokončenie stavby podľa požiadaviek a predstáv investora, ktorým je Obec Nitrianske Pravno.

Betónovanie podlahyHasičské auto opäť v zbrojniciIzolácia na podlahyNabetonávka atiky rímsa

 

 

 

Ukončená prvá časťKeramický strop


Oprava „Majzľanskej kaplnky“ :

Na základe odporučenia stavebnej komisie boli ešte začiatkom roka 2018 vyčlenené finančné prostriedky z rozpočtu obce na opravu „Majzľanskej kaplnky“. Aj keď sme práce na kaplnke dlhodobejšie odkladali pre potreby časovo náročnejšej výstavby Hasičskej zbrojnice, v súčasnosti sú všetky poškodenia fasády, ochranný náter strechy a vonkajších stien opravené. Práce boli realizované s ohľadom na zachovanie všetkých typických architektonických prvkov a pôvodného vzhľadu budovy.

Kaplnka PREDKaplnka PREDKaplnka OPRAVAKaplnka OPRAVA Kaplnka OPRAVAKaplnka OPRAVAKaplnka PO OPRAVE Kaplnka PO OPRAVE

Zlepšenie odtokových pomerov a oprava dažďovej kanalizácie :

Nahlásené prepadnutie chodníka na Nádražnej ulici, signalizovalo poškodenie odtokových pomerov dažďovej vody. Po výkopových prácach sme zistili poškodenú kanalizačnú rúru v časti pod chodníkom. Uvedený úsek bol nahradený novou PVC rúrou.

Vytvorenie servisného otvoru a poklopu dažďovej kanalizácie na pozemku p. Pekára, cez ktorý vedie obecná dažďová kanalizácia, bolo druhou podobnou stavebnou úpravou. Otvor bol prostredníctvom debniacich betónových tvárnic domurovaný do úrovne terénu, bol vyrobený a inštalovaný servisný poklop.

Po rekonštrukcii vozovky v blízkosti Kultúrneho domu vo Vyšehradnom sa zmenili odtokové pomery zrážkovej vody na miestnej komunikácii. Podľa požiadaviek obce Nitrianske Pravno sme doplnili dažďovú kanalizáciu o odtokovú šachtu s napojením na pôvodnú kanalizačnú sieť.

Koncom novembra sme realizovali opravu prepojenia dvoch šácht určených na dažďovú kanalizáciu pri Hasičskej zbrojnici. Bolo vymenené kanalizačné potrubie a do opravenej šachty bol pripojený odvod dažďových vôd z prístavby.

Chodník NádražnáOprava dažďovej kanalizácie - Nádražná ulicaOprava dažďovej kanalizácie - Nádražná ulicaOprava dažďovej kanalizácie - pri požiarnej zbrojniciOprava dažďovej kanalizácie - VyšehradnéOprava dažďovej kanalizácie - Vyšehradné

Rekonštrukcia schodov v areáli školy :

Na základe objednávky Základnej školy v Nitrianskom Pravne sme opravili betónové schody na chodníku medzi pavilónom A a budovou Základnej umeleckej školy v areáli.

Rekonštrukcia schodov v areáli školy - PREDRekonštrukcia schodov v areáli školyRekonštrukcia schodov v areáli školy

Z iných činností spoločnosti za uplynulé mesiace :

Dovoz čečiny pre obyvateľov pred Sviatkom všetkých svätých, demontáž (zbúranie) poškodeného dreveného prístrešku v areáli Kultúrneho domu vo Vyšehradnom, oprava poškodeného ventilu v sociálnych zariadeniach v pavilóne A, aplikácia ochranných chemických prostriedkov proti poškodeniu vysadených stromkov v obecných lesoch proti zveri, odstránenie kvetinovej výzdoby, oprava dažďových zvodov na dvoch bytových domoch na Hviezdoslavovej ulici.

Ing. Tomáš Šujan
riaditeľ Obec Nitrianske Pravno s.r.o.


 
 


Predpoveď počasia

dnes je: 26.6.2019

meniny má: Adriána

Za obsah zodpovedá
Obec Nitrianske Pravno

webygroup
ÚvodÚvodná stránka