Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu Hlavné menu 3 Prechod na navigáciu Hlavné menu 4 Prechod na navigáciu Hlavné menu 5 Prechod na navigáciu Hlavné menu 6 Prechod na navigáciu vodorovná

Z činnosti spoločnosti Obec Nitrianske Pravno, s.r.o. v mesiacoch august - september 2018Vytlačiť
 

Prístavba budovy Hasičskej zbrojnice :

Po vybudovaní základových konštrukcií, pokračovali stavebné práce na hasičskej zbrojnici izolovaním podkladu nosných múrov, budovaním zvislých nosných konštrukcií z pálenej tehly, budovaním nosných betónových stĺpov, debnením prekladov, prievlakov a stužujúcich vencov. Nasledovali práce na viazaní železnej výstuže do betónu a nakoniec bol celý stužujúci veniec spolu s prievlakmi a prekladmi zabetónovaný. Práce budú v mesiaci september pokračovať uložením keramického stropu, betónovaním stropu, zateplením a izoláciou strechy.

Prístavba požiarnej zbrojnice

Prístavba požiarnej zbrojnice

Rozšírenie komunikácie v časti Vyšehradné a príprava podkladu pod novú asfaltovú komunikácu :

Po vybudovaní oporného múru na miestnej komunikácií externou spoločnosťou, bolo potrebné rozšíriť komunikáciu v smere ku hlavnej ceste. Nakoľko súkromný vlastník pozemku vyšiel obci v ústrety, mohli sme začať s demontážou pôvodného oplotenia. Pokračovali zemné práce a príprava podkladu pre osadenie cestných obrubníkov, osadenie cestných obrubníkov a spevnenie podkladu pre nový asfaltový povrch. Podklad pre asfaltovú vrstvu bol spočiatku vybudovaný zo zhutneného suchého betónu, ktorú požadovala spoločnosť STRABAG, s.r.o. Podložie však neunieslo záťaž stavebných mechanizmov pri navážaní asfaltu a poruchu vodovodného potrubia pod telesom vozovky. Preto sme pristúpili k oprave podkladu prostredníctvom betónovej zmesi C25/30 spevnenej kari sieťou. Rovnaký podklad bol vybudovaný nad výkopom nad poruchou vodovodného potrubia.
Okrem prípravy časti komunikácie pri opornom múre, bol pripravený podklad pod asfaltovú vrstvu v mieste rekonštrukcie odvodňovacieho kanála, ktorá bola uskutočnená už v predchádzajúcom období. Podklad bol vytvorený prostredníctvom suchej betónovej zmesi.

Cesta Vyšehradné

Cesta Vyšehradné

Cesta Vyšehradné

Cesta Vyšehradné

Oprava kaplnky na cintoríne v Nitrianskom Pravne : oprava omietky v interiéry aj v exteriéry, vymaľovanie a vyčistenie priestoru.

 

Oprava ovládania fontány na námestí :

Po tom, ako externá spoločnosť ukončila rekonštrukciu telesa fontány a izolácie, potrebovali sme uviesť fontánu do skúšobnej prevádzky. Viaceré elektronické súčiastky ovládania boli poškodené. Po diagnostike problému sme niektoré súčasti zakúpili, pri niektorých sme zvolili opravu a fontána bola úspešne uvedená do prevádzky.

 

Rekonštrukcia chodníka na cintoríne vo Vyšehradnom :

V mesiaci september bola uskutočnená II. časť rekonštrukcie chodníka na cintoríne vo Vyšehradnom. Vo svahovitom teréne sme uskutočnili výkopové práce, osadenie obrubníkov a zámkovej dlažby. Pôvodný zrekonštruovaný chodník v roku 2017 sa tým predĺžil o vyše 5m.

Rekonštrukcia chodníka na cintoríne vo Vyšehradnom

Rekonštrukcia chodníka na cintoríne vo Vyšehradnom

Rekonštrukcia chodníka na cintoríne vo Vyšehradnom

Výmena bariérových obrubníkov na Námestí SNP :

Uplynutím požadovanej doby udržateľnosti projektu po rekonštrukcií námestia z Európskych fondov, mohlo dôjsť k odstráneniu bariérových obrubníkov na dláždenej ploche (dlažobných pologúľ) vedľa budovy Radnice.

 

Oprava dopravného značenia :

Boli vymenené a opravené prvky dopravného značenia v časti Solka, dopravná značka pri spomaľovacom prahu pri miestnom pohostinstve, dopravné zrkadlo pri výjazde z Kalvárie. Na podnet obyvateľov, boli opravené nápisy na informatívnych smerových značkách, ktoré vyobrazujú Kalváriu. Na pôvodné značky boli umiestnené opravené informácie.

Oprava dopravného značenia

Oprava dopravného značenia

Oprava dopravného značenia

Oprava dopravného značenia

Z iných činností spoločnosti za uplynulé mesiace :

Čistenie vpustí dažďovej kanalizácie a kanalizačných košov; príprava a zabezpečenie podujatia Deň obcí Pravnianskej doliny; pomocné práce pri oprave kultúrnej pamiatky sochy Panny Márie s dieťaťom na stĺpe pred budovou Obecného úradu; inštalácia a demontáž informačného panelu k miestnemu referendu na Námestí SNP; výroba drevnej štiepky pre potreby vykurovania v Základnej škole.

Ing. Tomáš Šujan
riaditeľ Obec Nitrianske Pravno s.r.o.

 

 


 
 


Predpoveď počasia

dnes je: 20.5.2019

meniny má: Bernard

Za obsah zodpovedá
Obec Nitrianske Pravno

webygroup
ÚvodÚvodná stránka