Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu Hlavné menu 3 Prechod na navigáciu Hlavné menu 4 Prechod na navigáciu Hlavné menu 5 Prechod na navigáciu Hlavné menu 6 Prechod na navigáciu vodorovná

Trojkráľový koncert na sviatok Troch kráľovVytlačiť
 

Trojkráľový koncertTrojkráľový koncertÚstrednou témou tohto sviatku je udalosť, keď traja mudrci z Východu, vedení svetlom hviezdy, prišli do Betlehema, aby sa poklonili novonarodenému Ježišovi a priniesli mu dary - zlato, kadidlo a myrhu.

Títo učenci z Perzie boli v apokryfných spisoch a náboženských legendách zobrazovaní ako "traja králi" s menami Gašpar, Melichar a Baltazár, hoci evanjeliový záznam tohto príbehu nič nehovorí o ich počte, kráľovskej hodnosti ani menách. Vo viacerých kostoloch sa vo sviatok Zjavenia Pána – Troch kráľov konajú trojkráľové koncerty alebo Betlehemské hry.

Tento rok nebolo tomu inak ani v Nitrianskom Pravne. Na koncerte v kostole Sv. Jána Krstiteľa organizovanom OcÚ pod názvom Trojkráľový koncert sa verejnosti predstavili kolektívy z Nitrianskeho Pravna. Spevácky zbor Tenerezza pod vedením pani Alici Matušíkovej, spevácky zbor Probner Echo pod vedením pani Márie Balčirákovej a spevácky zbor Jesienka pod vedením pani Ľubice Fridrichovej. Hosťom koncertu bola folklórna skupina Lubena z Poluvsia a jej zložky, ľudová hudba Fsk Lubena, ženská spevácka skupina, mužská spevácka skupina, deti a detská ľudová hudba. Program hovoreným slovom sprevádzal Vojtech Bartko.

M.Vaňová


 
 


Predpoveď počasia

dnes je: 14.10.2019

meniny má: Boris

podrobný kalendár

Za obsah zodpovedá
Obec Nitrianske Pravno

webygroup
ÚvodÚvodná stránka