Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu Hlavné menu 3 Prechod na navigáciu Hlavné menu 4 Prechod na navigáciu Hlavné menu 5 Prechod na navigáciu Hlavné menu 6

Prvé výzvy pre mladých poľnohospodárov sú bližšieVytlačiť
 

Logo - MAS ŽiarKoncom apríla bola podpísaná zmluva, ktorá našim sedemnástim obciam z handlovskej a pravnianskej doliny, vrátane mesta Handlová, zabezpečí posudzovanie a realizáciu pekných projektov smerujúcich k rozvoju územia. Vznik miestnej akčnej skupiny (MAS) Žiar združujúcej obce priamo v mieste, kde sa projekty budú realizovať, je výhodou pre všetkých, ktorí v tomto území žijú a chcú ho rozvíjať.

MAS Žiar získala nenávratný finančný príspevok vo výške 138 176,62€ na svoj chod z Integrovaného regionálneho operačného programu. Pre MAS Žiar sú uznané oprávnené výdavky od 5.12.2018 do 31.10.2019. Získané finančné prostriedky budú použité na úhradu nákladov spojených so zriadením a chodom kancelárie MAS. Manažment kancelárie tvorí štvorčlenný tím, pričom implementáciu stratégie zabezpečujú projektový a ekonomický manažér a administratívu administratívny pracovník a účtovník. Úlohou manažmentu je prispieť k napĺňaniu cieľov stratégie. K podpisu zmluvy o poskytnutí nenávratného finančného príspevku došlo zo strany MAS dňa 20.04.2018. Tým, že zmluva nadobudla účinnosť, plynie MAS lehota na vyhlásenie prvej výzvy. Ako sme už avizovali, bude zameraná pre mladých poľnohospodárov. Všetky aktuálne informácie nájdete na stránke www.masziar.sk.

Ing. Erika Jonasová, projektová manažérka MAS Žiar

EÚ Banner Štrukturálne fondy


 
 


Predpoveď počasia

dnes je: 16.11.2018

meniny má: Agnesa

Za obsah zodpovedá
Obec Nitrianske Pravno

webygroup
ÚvodÚvodná stránka