Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu Hlavné menu 3 Prechod na navigáciu Hlavné menu 4 Prechod na navigáciu Hlavné menu 5 Prechod na navigáciu Hlavné menu 6 Prechod na navigáciu vodorovná

Projekt opatrovateľskej služby v obci Vytlačiť
 

Obec Nitrianske Pravno bola úspešná v získavaní dotácií okrem iných aj na podporu opatrovateľskej služby. Nenávratný finančný príspevok v sume 59 280 eur poskytlo obci Ministerstvo práce, sociálnych vecí a rodiny Slovenskej republiky prostredníctvom Implementačnej agentúry v rámci Operačného programu Ľudské zdroje. Projekt s názvom Podpora opatrovateľskej služby v obci Nitrianske Pravno budeme realizovať v priebehu rokov 2019 a 2020.

V tejto súvislosti budú z projektu čiastočne hradené mzdy opatrovateliek, čo prispeje k zníženiu výdavkov obce. Pri tejto príležitosti by sme radi oslovili prípadných záujemcov o absolvovanie akreditového kurzu opatrovania, ktorý organizuje napr. Slovenský Červený kríž v Prievidzi. Opatrovateliek je v súčasnosti nedostatok. V rámci celého Slovenska, aj v našom okrese, obyvateľstvo starne a o opatrovateľskú službu bude postupne veľký záujem. Obec Nitrianske Pravno sa bude snažiť pomáhať obyvateľom aj v oblasti ďalších sociálnych služieb. V budúcnosti budeme realizovať projekty, ktoré sú uvedené v Komunitnom pláne sociálnych služieb obce 2016 – 2020 so zreteľom vyhlásené dotačné programy a rozpočet obce.

Ing. Mgr. Dagmar Matiašková Ferencová
prednostka OcÚ

Ilustračné foto. Zdroj: Pixabay.com


 
 


Predpoveď počasia

dnes je: 21.7.2019

meniny má: Daniel

podrobný kalendár

Za obsah zodpovedá
Obec Nitrianske Pravno

webygroup
ÚvodÚvodná stránka