Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu Hlavné menu 3 Prechod na navigáciu Hlavné menu 4 Prechod na navigáciu Hlavné menu 5 Prechod na navigáciu Hlavné menu 6 Prechod na navigáciu vodorovná

Pozvánka na Noc múzeí a galérií + Súťaž o zlatú ihluVytlačiť
 

Múzeum kultúry karpatských Nemcov v Nitrianskom Pravne sa aj v tomto roku zapája do celoslovenského podujatia "Noc múzeí a galérií". Dvere múzea ostanú otvorené v sobotu 18.5.2019 od 19.00 do 24.00 hodiny. Návštevníci múzea si môžu pozrieť stálu expozíciu múzea v Dome stretávania v Nitrianskom Pravne. V sprievodnom programe si môžu pozrieť výstavu výšiviek prihlásených do súťaže o zlatú ihlu a bohatý kultúrny program. Vstupné do múzea bude v tento deň bezplatné. Cieľom podujatia je aj takýmito netradičnými formami priblížiť činnosť múzeí a galérií pri ochraňovaní a sprístupňovaní nášho kultúrneho dedičstva.

Súťaž o zlatú ihlu 2019.

Obecný úrad v Nitrianskom Pravne a Karpatskonemecký spolok v Nitrianskom Pravne vyhlasujú súťaž o zlatú ihlu 2019. Poslaním súťaže je oživiť tradičné textilné techniky v našom regióne. Súťaže sa môžu zúčastniť autori so svojimi prácami. Odovzdať ich môžu v piatok 10.mája 2019 v Dome stretávania Nitrianske Pravno od 16. – do 18.hodiny, alebo v dňoch od 7 . až 10. mája na Obecnom úrade kultúrnej referentke p. Lenke Vaňovej. Najlepšia výšivka bude vyhodnotená odbornou porotou a ocenená zlatou ihlou starostu obce. Návštevníci výstavy súťažných prác určia cenu diváka. Výstava súťažných prác bude otvorená dňa 18.mája pri príležitosti podujatia " Noc múzeí" v Dome stretávania od 19. do 24. hodiny.

 

Noc múzeí - plagátik


 
 


Predpoveď počasia

dnes je: 19.7.2019

meniny má: Dušana

podrobný kalendár

Za obsah zodpovedá
Obec Nitrianske Pravno

webygroup
ÚvodÚvodná stránka