Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu Hlavné menu 3 Prechod na navigáciu Hlavné menu 4 Prechod na navigáciu Hlavné menu 5 Prechod na navigáciu Hlavné menu 6 Prechod na navigáciu vodorovná

Petícia za zrušenie volebného okrsku - zápisnica o vybavení petícieVytlačiť
 

Zápisnica o vybavení petície

Spisová značka: 4920/2019
Dátum doručenia a dátum zapísania petície: 07. 06. 2019
Dátum vybavenia petície: 24. 06. 2019
Meno, priezvisko osoby oprávnenej za petíciu konať: Jakub Gros
Počet osôb podporujúcich petíciu: 1 osoba
Predmet petície: Petícia za zrušenie volebného okrsku
Petíciu vybavuje: starosta obce Nitrianske Pravno
Výsledok prešetrenia petície: Petícii sa vyhovelo
Zápisnicu vyhotovil: Ing. Mgr. Dagmar Matiašková Ferencová

Zdôvodnenie vybavenia: listom poslaná informácia oprávnenej osobe za petíciu konať

Znenie listu:

Petícia za zrušenie volebného okrsku - odpoveď

Na základe petície za zrušenie volebného okrsku zo dňa 06. 06. 2019, ktorá mi bola doručená dňa 07. 06. 2019 a zaevidovaná pod číslom 4920/2019 Vám odpovedám:

v petícii, ktorá bola podpísaná iba Vami uvádzate, že okrsok č. 3 sídliaci v Centre sociálnych služieb Bôrik, ktorý bol vytváraný na základe zvykového práva je nezákonný a nehospodárny.

Nakoľko bol tento okrsok vytváraný niekoľko rokov po sebe a ani Okresný úrad v Prievidzi nepokladal tento okrsok za nezákonný, rsp. neboli sme na nezákonnosť upozornení, pokladali sme ho za zákonný. Ďakujeme, že ste nás upozornili, že tento okrsok je považovaný za osobitý volebný okrsok a teda podľa súčasnej právnej úpravy je nezákonný.

Vašu 17 stranovú analýzu nezákonnosti a nehospodárnosti (Vami uvedených nehospodárnych najmenej 315,54 eur) okrsku č. 3 sídliaceho v Centre sociálnych služieb Bôrik beriem na vedomie. Napriek tomu je potrebné sa pozerať na problematiku z hľadiska ďalšej činnosti Obce a obecného úradu, nie len prostredníctvom striktného právneho pohľadu, ale aj zo sociálneho pohľadu.

 

Na základe predchádzajúceho som sa rozhodol, že okrsok č. 3 sídliaci v Centre sociálnych služieb Bôrik nebudem v budúcnosti vytvárať z dôvodu jeho nezákonnosti.

Stanovisko starostu obce k citovaným agentúrnym správam (str. 11 petície): Informácie k uvedeným agentúrnym správam beriem na vedomie.

 

V Nitrianskom Pravne dňa 24. 06. 2019

 

Mgr. Andrej Richter
starosta obce


 
 


Predpoveď počasia

dnes je: 19.9.2019

meniny má: Konštantín

podrobný kalendár

Za obsah zodpovedá
Obec Nitrianske Pravno

webygroup
ÚvodÚvodná stránka