Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu Hlavné menu 3 Prechod na navigáciu Hlavné menu 4 Prechod na navigáciu Hlavné menu 5 Prechod na navigáciu Hlavné menu 6 Prechod na navigáciu vodorovná

Detský denný letný tábor 2018Vytlačiť
 

Čas školských prázdnin je stvorený na zážitky a detský smiech. Preto sme sa znova po roku rozhodli zrealizovať denný letný tábor pre deti. Program bol určený pre 75 deti v rôznych vekových kategóriách. Prvý turnus bol venovaný deťom vo veku od 6 do 10 rokov. Deti sa zúčastnili prednášky lesnej pedagogiky, tvorili výrobky z dreva, papiera. Celý týždeň bol venovaný športovým aktivitám a na záver tábora sme boli spoločne na celodennom výlete na hatalisku v Tužine, kde sa hral najobľúbenejší futbal, nechýbala streľba a hľadanie strateného pokladu pomocou tajnej mapy. Druhý turnus letného tábora bol venovaný starším deťom od 10 do 14 rokov. Deti spoločne tvorili umelecké diela, veľa športovali. Čakala ich dlhá cesta vlakom a navštívili Banské múzeum v Handlovej. Zaujala aj poučná prednáška Slovenského červeného kríža, kde sa deti učili, ako poskytnúť prvú pomoc a aké dôležité je darovať krv, a tým pomáhať chorým. V závere týždňa sme boli na celodennom výlete na rybníkoch Bôrik na spoločnej opekačke. Nechýbala ani streľba z luku a zo vzduchovky a hľadanie strateného pokladu. Tretí turnus letného tábora sa niesol v duchu teplého letného počasia. Deti sa s radosťou osviežili vodným delom našich hasičov. Rovnako sa zúčastnili prednášky Slovenského červeného kríža a videli ukážku výcviku a práce policajných psov. Zaujala aj prednáška uja včelára a vyrábanie domácich sviečok. Na konci týždňa nás letné horúčavy vyhnali na opekanie k blízkemu potoku, aby sa deti schovali pred teplými lúčmi slniečka.

Letný tábor bol plný smiechu, radosti a športovania. Mladšie aj staršie deti ukázali svoju šikovnosť pri tvorivej a umeleckej činnosti ale aj rôznych športových aktivitách. Za všetky tieto zážitky patrí naše poďakovanie Obecnému úradu Nitrianske Pravno a jeho zamestnancom, tiež Klubu dôchodcov, v ktorého priestoroch sa tábor organizoval. Naša vďaka patrí aj Lesom SR a Slovenskému červenému krížu za odbornú prednášku, policajnej kynologickej jednotke za predstavenie, p. Svitkovi za včelársku prednášku, Dobrovoľnému hasičskému zboru, pánovi rušňovodičovi z vlaku za zábavnú cestu a v neposlednom rade aj pedagogickým pracovníkom denného letného tábora, a všetkým priateľom a dobrovoľníkom, ktorí sa akokoľvek pripojili k realizačnému tímu denného letného tábora.

Leto sa, ale ešte nekončí a prajeme všetkým prázdninujúcim veľa pekných a veselých zážitkov. Dúfame, že sa o rok stretneme znova.

Znášiková Mária a tím denného letného tábora

Detský letný denný tábor - 1. turnus

Detský letný denný tábor - 2. turnus

Detský letný denný tábor - 3. turnus


 


 
 


Predpoveď počasia

dnes je: 21.5.2019

meniny má: Zina

Za obsah zodpovedá
Obec Nitrianske Pravno

webygroup
ÚvodÚvodná stránka