Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu Hlavné menu 3 Prechod na navigáciu Hlavné menu 4 Prechod na navigáciu Hlavné menu 5 Prechod na navigáciu Hlavné menu 6 Prechod na navigáciu vodorovná

Denný letný tábor Nitrianske Pravno 2019Vytlačiť
 

Na výlete v BojniciachPrázdniny a táborenie patria k sebe. Preto sme zachovali tradíciu a znova zorganizovali denný letný tábor. Tábor bol určený pre deti vo veku od 7 do 12 rokov v dvoch turnusoch. Bol to čas, stvorený pre hry, súťaže, kreatívnu tvorbu a zábavu. V prvom turnuse sa deti venovali poznávaniu prírody s lesníkmi. Vyrábali výrobky z dreva a maľovali krásne tašky podľa svojho vlastného námetu. Tento rok bol tábor obohatený  o výlet do Bojníc, ktorý sa deťom veľmi páčil. V zrkadlovom labyrinte sa strácali a znova hľadali. Aj vystúpenie sokoliarov bolo veľmi vtipné, poučné a zábavné. Po dobrom obede sa deti presunuli do Múzea praveku. Vypočuli si prednášku o pravekom živote na našom území. Zahrali sa na pravekých ľudí a zasúťažili si medzi sebou o vedomosti z prednášky. Prvý turnus deti viac bavila vybíjaná a futbal. Záver týždňa bol venovaný opekačke v prírode, letnému kinu a deti sa rozutekali do nových prázdninových zážitkov.  

V druhom turnuse bolo viac starších detí, preto sme sa ich snažili zaujať aj tvorivou činnosťou. Vyrábali výrobky z dreva, zhotovali si predmety z kože, vyrábali mydlá a vytvorili si svoje vlastné vrecká s táborovým motívom. Výlet do Bojníc patril tiež zrkadlovému labyrintu, vystúpeniu sokoliarov a poobede sme si spoločne zašportovali na minigolfovom ihrisku v Prievidzi. Týždeň bol rovnako zakončený výletom do prírody s opekaním. 

Dúfame, že sa deťom tábor páčil, získali kopec zážitkov a užili si krásne dva týždne v spoločnosti kamarátov. Zároveň by sme sa chceli veľmi poďakovať za pomoc pri realizácii tábora Obecnému úradu, Klubu dôchodcov za zapožičanie priestorov. Rovnako ďakujeme aj p. Personovej za dobrú stravu, s ktorou tento rok boli ozaj veľké starosti, ale vďaka ústretovosti dobrých ľudí sa všetko podarilo. Za pomoc pri tvorbe programu pre deti ďakujeme zamestnancom lesnej správy Nitrianske Pravno, Lili Šinkovej za výrobu mydiel, Martinovi Mečiarovi za voľný vstup do zrkadlového labyrintu, Braňovi Mendelovi za vytváranie výrobkov z kože a veľká vďaka patrí aj pedagogickým pracovníkom za dozor a činnosť na dennom letnom tábore. 
 

PhDr. Mária Znášiková
Ing. Jana Ollerová


 
 


Predpoveď počasia

dnes je: 21.10.2019

meniny má: Uršuľa

podrobný kalendár

Za obsah zodpovedá
Obec Nitrianske Pravno

webygroup
ÚvodÚvodná stránka