Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu Hlavné menu 3 Prechod na navigáciu Hlavné menu 4 Prechod na navigáciu Hlavné menu 5 Prechod na navigáciu Hlavné menu 6 Prechod na navigáciu vodorovná

Beh krajom Hornej Nitry 2018 - výsledky/foto/videoVytlačiť
 

Ani sme sa nenazdali a v sobotu 24. novembra 2018 sa na našom námestí začali schádzať bežci z celého Slovenska na 5. jubilejnom ročníku nášho behu. Za sychravého počasia a pri teplote iba 7°C sa na štart postavilo 64. mužov a 20 žien. Trať ako obvykle mala dĺžku 10,3 km. Muži nad 70 rokov a ženy na 50 rokov bežali iba 6,3km. Výzva k pretekárom, aby sa napriek končiacej sa bežeckej sezóne zúčastnili na behu, padla na úrodnú pôdu. V štartovnom poli sa vyskytli aj začínajúci bežci a aj napriek tejto skutočnosti všetci dobehli do cieľa, nikto to nevzdal.

Od Silvie Valovej z Pravenca sme sa v kategórii žien dočkali prekonania traťového rekordu, ktorý sama obdržala. Tento čas má v súčasnosti už hodnotu 39:40 minút (predchádzajúci čas bol 40:21 min.). Zaujímavosťou je aj fakt, že Miro Ťapušík z Handlovej sa stále zlepšoval a predchádzajúci čas si zlepšil iba o 2 sekundy na súčasných 39:58 min. Obdivuhodný je aj čas Miriam Benianovej z Vyšehradného – 1hod. 11:46 min., ktorá sa na štart vo svojich 49 rokoch postavila prvýkrát a zvládla to. Je to motivácia aj pre ďalších našich bežcov, že začínať sa dá aj napriek pokročilejšiemu veku a prežívať tak úžasné pocity pri prebehnutí cieľom.

Doteraz sa na štart za 5 rokov postavilo už 415 bežcov, z toho až 88 žien zo Slovenska a Českej republiky.

Tento rok sa z našej obce zúčastnilo 5 bežcov, z Poluvsia 4 a jedna bežkyňa z Pravenca.

Za uplynulých 5 ročníkov najlepší výsledok dosiahla Eva Budinská z Poluvsia, keď všetky svoje štarty premenila na víťazstvo. Najmladším účastníkom bol iba 14 ročný Dominik Šiatinský z Handlovej, ktorý trať zvládol za 56 minút a 16 sekúnd a najstarší už 83 ročný Dezider Ferenczy z Martina.

Poďakovanie si zaslúžia všetci organizátori, ktorí sa na tejto vydarenej udalosti podieľali, k čomu prispel aj moderátor Pavel Ziaťko z Vyšehradného.

 

K príťažlivosti podujatia prispelo aj 25 týchto sponzorov:

  • Hlavný organizátor – Obec Nitrianske Pravno
  • Ďalší: obce Pravenec, Poluvsie, Malinová
  • Nespa s.r.o., p. Nesládková, Malinová
  • Kovotop s.r.o.
  • OPEN p. Ošvát
  • Vekaterm p. Vlnieška
  • Medex Malinová
  • Autoking Boris Valko
  • Záhradníctvo RENA
  • VJARSPOL, s.r.o.
  • Obchod Edukačné hračky, Solka
  • Drogéria TETA
  • UNImarket p. Čavojská
  • Kvetinárstvo DARINA
  • Kvetinárstvo KVETINKA
  • Výroba zákuskov p. Kiacová
  • Potraviny Môj obchod, p. Domaník
  • Elektro p. Jašek
  • Obuv p. Lubiková
  • Jednota Nitrianske Pravno
  • p. Brecko
  • Pravenec
  • Slovak Investment Services, Ing. Ľuboš Áč

 

Víťazi jednotlivých kategórií:

M 18.-39.r. - Miroslav Ilavský 34.48

M 40.-49.r. - Peter Tichý 37:39

M 50.-59.r. - Ondrej Hanzlík 40:58

M 60.-69.r. - Róbert Berky 42:36

M 70.r. a viac – Viliam Novák 29:25 (6km)

Ž 18.-34.r. - Silvia Valová 39:40 (trať.rekord)

Ž 35.-49.r. - Katka Paulinyová 40:07

50 a viac r. - Eva Budinská 47:37 (6km)

 

Celkové výsledky našich bežcov z Nitr.Pravna:

5. vo svojej kategórii Matúš Ličko 37:56

1. vo svojej kategórii Róbert Berky 42:36

4. vo svojej kategórii Jozef Balčirák 52:43

4. vo svojej kategórii Jozef Bašovský 38:05

9. vo svojej kategórii Miriam Benianová 1:11:46 (6km)

 

Jozef Bašovský

VÝSLEDKOVÁ LISTINA

MUŽI - absolútne poradie Kategória muži

p.číslo kategória meno rok narodenia oddiel čas
1 A 18-39 Ilavský Miroslav 1987 JOGGWG Dubnica n/V 00:34:48
2 A 18-39 Michalec Tomáš 1989 AŠK Fénix BA 00:36:16
3 A 18-39 Benko Tomáš 1987 Achilles HA 00:36:54
4 B 40-49 Tichý Peter 1969 Kysucké nové mesto 00:37:39
5 B 40-49 Ličko Matúš 1978 Roxidust 00:37:56
6 B 40-49 Arbert Branislav 1977 JM DEMOLEX Bardejov 00:38:16
7 A 18-39 Kováč Vladimír 1988 Achilles HA 00:38:41
8 A 18-39 Kubálek Štefan 1985 Achilles HA 00:38:58
9 B 40-49 Bielik Jozef 1978 KRB Fačkov 00:39:56
10 B 40-49 Ťapušík Miroslav 1973 ŠK Achilles Handlová 00:39:58
11 A 18-39 Tran Tomáš 1980 AK Baník Prievidza 00:39:59
12 B 40-49 Loziňák Martin 1978 BSC Line 00:40:07
13 A 18-39 Ďurša Tomáš 1980 ŠK Achilles Handlová 00:40:57
14 C 50-59 Hanzlík Ondrej 1960 AK BANÍK Prievidza 00:40:58
15 B 40-49 Gatial Pavol 1970 Veľká Lehôtka 00:42:26
16 D 60-69 Berky Róbert 1957 Solka 00:42:36
17 B 40-49 Mokrý Martin 1973 Nedožery-Brezany 00:42:47
18 B 40-49 Uhlár Miroslav 1974 Vrbany 00:42:54
19 B 40-49 Janoška Róbert 1969 Kamenec pod Vtáčnikom 00:42:56
20 A 18-39 Holec Miroslav 1979 SAABUNDERGROUND:CZ 00:43:30
21 B 40-49 Kubizna Patrik 1977 Kľačno 00:44:06
22 A 18-39 Vagáň Róbert 1999 ŠK Achilles Handlová 00:44:34
23 A 18-39 Pekár Martin 1979 AK BANÍK Prievidza 00:44:34
24 A 18-39 Vrtík Michal 1990 Poluvsie 00:44:45
25 B 40-49 Uhlár Zdenko 1976 Vrbany 00:45:43
26 A 18-39 Mendel Adrián 1989 NORTH gym 00:46:02
27 A 18-39 Rajnoha Tomáš 1994 STG Prievidza 00:46:56
28 B 40-49 Piš Rastislav 1971 Koš 00:47:38
29 C 50-59 Vagáň Peter 1962 Achilles HA 00:47:41
30 A 18-39 Mišeje Ivan 1979 Prievidza 00:48:26
31 B 40-49 Blaho Ľubomír 1973 Achilles HA 00:48:28
32 A 18-39 Čahoj Miroslav 1982 Diviaky nad Nitricov 00:48:50
33 B 40-49 Klinec Ján 1977 Gevis ARROWS 00:49:03
34 C 50-59 Chrenko Juraj 1959 HK Baník Prievidza 00:49:08
35 A 18-39 Polacký Maroš 1989 STG Prievidza 00:49:18
36 D 60-69 Hromada Ján 1958 Brezany 00:49:25
37 D 60-69 Tŕn Viliam 1953 Prievidza 00:49:32
38 B 40-49 Mikula Roman 1970 ŠK Achilles Handlová 00:49:43
39 A 18-39 Petko Tomáš 1988   00:49:58
40 D 60-69 Fašung Peter 1949 Prievidza 00:51:48
41 B 40-49 Vašek Pavol 1969 Trenčín 00:52:01
42 A 18-39 Tužinčin Andrej 1993 Rajecká Lesná 00:52:06
43 A 18-39 Škultéty Ján 1989   00:52:27
44 C 50-59 Balčirák jozef 1968 Nitrianske pravno 00:52:43
45 A 18-39 Prokein Denis 1985 Achilles HA 00:53:19
46 B 40-49 Rus Ľubomír 1972 3atletik 00:53:29
47 D 60-69 Vrták Jozef 1952 Nedožery-Brezany 00:53:33
48 C 50-59 Mihálik Vladimír 1968   00:54:49
49 B 40-49 Hromada Milan 1971 Veľká Čausa 00:54:51
50 A 18-39 Vráb František 1991   00:56:14
51 D 60-69 Kincel Pavol 1951 BS Tatran Turany 00:56:15
52 A 18-39 Šiatinský Dominik 2004 ŠK Achilles Handlová 00:56:16
53 A 18-39 Tŕn Miroslav 1979 Prievidza 00:56:22
54 B 40-49 Kaňuch Jozef 1970 CK Poluvsie 00:56:43
55 C 50-59 Kevský Miroslav 1963 JOGGWG Dubnica n/V 00:56:47
56 D 60-69 Ševčík Štefan 1951 ŠKP Prievidza 00:57:24
57 B 40-49 Gatial Ivan 1974 Pruské 01:00:54
58 C 50-59 Dobiš Juraj 1967 Poruba 01:01:40

 

ŽENY - absolútne poradie 

absol.por. kategória meno rok narodenia oddiel čas
1 F 18-34 Valová Silvia 1991 AK ZVP Lučatín 00:39:40
2 F 18-34 Fašungová Petra 1990 Rm Spotr Team 00:40:01
3 G 35-54 Paulinyová Katarína 1975 ZŤS Martin 00:40:07
4 G 35-54 Furáková Iveta 1973 Svetielko nádeje 00:41:25
5 F 18-34 Prívarová Radka 1979 AK Čadca 00:43:40
6 F 18-34 Vagáňová Lucia 1990 Natur Life 00:46:05
7 F 18-34 Lomnická Lenka 1994 Achilles HA 00:46:25
8 F 18-34 Gatialová Marta 1986 STG Prievidza 00:46:33
9 G 35-54 Šiatinská Stanislava 1976 Achilles HA 00:50:53
10 G 35-54 Pišová Eva 1970 Koš 00:51:30
11 G 35-54 Melušová Jana 1982 Ľadoví bežci 00:52:30
12 F 18-34 Hodasová Alžbeta 1992 Rajec Team 00:53:37
13 G 35-54 Kaňuchová Rozália 1974 CK Poluvsie 00:56:42
14 G 35-54 Rusová Miriam 1975 3atletik 00:57:31
15 F 18-34 Enderlová Andrea 1993   00:59:25
16 F 18-34 Hrčková Nikola 1987 NORTH gym 01:03:14
17 G 35-54 Ondrejičková Ivana 1978 Liešťany 01:04:08
18 G 35-54 Benianová Miriam 1969 Vyšehradné 01:11:46

 

KATEGÓRIA E - muži nad 70 rokov /1947 a menej/

poradie kategória meno rok narodenia oddiel čas
1 D nad 70r. Novák Viliam 1942 Železná studnička BA 00:29:25
2 D nad 70r. Bašista Vincent 1942 OÚ Demjata 00:31:14
3 D nad 70r. Hudec Ján 1948 SVK Trenčín 00:34:51
4 D nad 70r. Bašovský Jozef 1944 Nitrianske Pravno 00:38:05
5 D nad 70r. Ferenczy Dezider 1935 Tatran Turany 01:09:35

 

KATEGÓRIA H - ženy 55 a viac ročné /1962 a menej/

poradie kategória meno rok narodenia oddiel čas
1 H 55 a viac Budinská Eva 1956 OÚ Poluvsie 00.47:37
2 H 55 a viac Bilická Iveta 1962 Topoľčany 00:50:36

 


 
 


Predpoveď počasia

dnes je: 16.12.2018

meniny má: Albína

Za obsah zodpovedá
Obec Nitrianske Pravno

webygroup
ÚvodÚvodná stránka