Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu Hlavné menu 3 Prechod na navigáciu Hlavné menu 4 Prechod na navigáciu Hlavné menu 5 Prechod na navigáciu Hlavné menu 6 Prechod na navigáciu vodorovná

Karp.nemecký spolok

Karpatskonemecký spolok na Slovensku

Dom stretávaniaregión Hauerland
Dom stretávania
Nám.SNP 159
972 13 Nitrianske Pravno

Predseda miestnej skupiny KNS: Alfred ŠVERČÍK

web: http://www.kdv.sk/


 

Letný tábor Karpatskonemeckého spolku

Na začiatku júla 2018 sa v priestoroch Domu stretávania v Nitrianskom Pravne uskutočnil denný detský tábor, ktorý s finančnou podporou Ministerstva vnútra Spolkovej republiky Nemecko zorganizoval Karpatskonemecký spolok na Slovensku, miestna skupina v Nitrianskom Pravne.

Tábora sa zúčastnilo 25 detí vo veku 7 až 13 rokov, žiakov miestnej základnej školy, na ktoré dozeralo 5 vedúcich a pani zdravotníčka.

Pre deti bol pripravený pestrý program – venovali sa ručným prácam aj športovým aktivitám. Prázdniny sú síce obdobím oddychu, ale účastníci tábora nelenili – okrem súťaží a hier nacvičovali piesne v nemeckom jazyku. Zážitkovým spôsobom spoznávali rodnú obec: zavítali do pobočky Múzea kultúry karpatských Nemcov v Dome stretávania v Nitrianskom Pravne a boli na komentovanej prehliadke námestia a  kostola. Pohľad na obec z veže kostola bol výnimočným zážitkom.

Deti sa veľmi tešili na výlety – autobusom sa vybrali na Oravskú priehradu – plavili sa loďou a navštívili Slanický ostrov. V obci sa prešli na rybníky v časti Bôrik, kde si tí odvážnejší mohli vyskúšať chytanie rýb.

Účastníci tábora boli veľmi spokojní. Veríme, že vznikla pekná tradícia, ktorá bude pokračovať aj v budúcnosti.

Miestna skupina KNS

Letný tábor Karpatskonemeckého spolku

Letný tábor Karpatskonemeckého spolku

Letný tábor Karpatskonemeckého spolku

Letný tábor Karpatskonemeckého spolku


 


Predpoveď počasia

dnes je: 21.3.2019

meniny má: Blahoslav

Za obsah zodpovedá
Obec Nitrianske Pravno

webygroup
ÚvodÚvodná stránka