Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu Hlavné menu 3 Prechod na navigáciu Hlavné menu 4 Prechod na navigáciu Hlavné menu 5 Prechod na navigáciu Hlavné menu 6 Prechod na navigáciu vodorovná

Klub RTVŠ

Klub Rekreačnej telesnej výchovy a športu (RTVŠ)

V rámci telovýchovnej jednoty v našej obci už niekoľko rokov pôsobí klub Rekreačnej telesnej výchovy a športu (RTVŠ). Tento náš klub je zároveň aj členom Slovenského zväzu RTVŠ.

Našim cieľom je pravidelným cvičením prispievať k všestrannému rozvoju osobnosti, k osvojovaniu si pohybových zručností, a rozvojom pohybových schopností prispievať k upevňovaniu zdravia, k relaxácii a športovému vyžitiu sa.

Prostredníctvom pravidelného cvičenia pri hudbe, ktoré sa koná počas školského roku dva krát do týždňa a to vždy v utorok a vo štvrtok od 19,00 do 20,00 hod. v telocvični Spojenej základnej školy v Nitrianskom Pravne sa zameriavame na zlepšenie celkovej kondície, zvýšenie vytrvalosti a formovanie postavy pomocou krokových variácií spojených s prácou paží, posiľňovania a záverečného strečingu.

Hodiny sú obohatené o prvky dance aerobiku, step aerobiku – kde je základom cvičenia vystupovanie na plastový schodík, o metódy kalanetiky, powerjógy, cvičenia s overbalom – čo sú malé lopty, cvičenia s rubber band, a to všetko s rešpektom k zdravotným aspektom.

Je všeobecne známe a dokázané, že pravidelné cvičenie priaznivo pôsobí na zdravotný stav, posilňuje srdcovo-cievny systém, podporuje celkovú fyzickú kondíciu a zlepšuje držanie tela. Okrem toho priaznivo pôsobí na odreagovanie sa od každodenných starostí, odbúravanie stresu a na zlepšenie celkovej nálady.

Tak neváhajte a pridajte sa k nám aj Vy! Budeme sa tešiť 

Ing. Katarína Halodová

 

 

Ilustračná foto. Zdroj: Pixabay.com


 


Predpoveď počasia

dnes je: 14.10.2019

meniny má: Boris

podrobný kalendár

Za obsah zodpovedá
Obec Nitrianske Pravno

webygroup
ÚvodÚvodná stránka