Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu Hlavné menu 3 Prechod na navigáciu Hlavné menu 4 Prechod na navigáciu Hlavné menu 5 Prechod na navigáciu Hlavné menu 6 Prechod na navigáciu vodorovná

Hlasovanie o projekte v rámci grantu COOP Jednota skončilo. Kam pôjde 6000€?

Hlasovanie o projekte v rámci grantu COOP Jednota skončilo. Kam pôjde 6000€?Vytlačiť
 

Obec, ktorá sa chce rozvíjať a držať krok s dobou, musí do seba a do svojich občanov investovať. Tak ako každé obecné zastupiteľstvo aj my chceme využiť našu šancu na zmeny a zrealizovať čo najviac svojich projektov, snov, vízií. Obmedzujúcim faktorom sú však finančné zdroje a možnosti obce. Veľká časť financií putuje na chod samotnej obce, réžiu jej zložiek a na investície, ako napr. rekonštrukcia školskej jedálne, ktoré chtiac nechtiac musíme financovať. Z tohto dôvodu sme sa rozhodli hľadať iné spôsoby a zdroje financovania čo najväčšieho počtu našich projektov.

Program podpory lokálnych komunítJednou z osvedčených ciest je zapájanie sa do výziev na získanie finančných prostriedkov z európskych fondov. Financovanie prostredníctvom eurofondov je často beh na dlhé trate s nejasným výsledkom a v niektorých prípadoch aj s vysokou spoluúčasťou. Nenechajúc všetko iba na európske peniaze, vsadili sme aj na inú kartu – získavanie grantov a dotácií poskytovaných rôznymi spoločnosťami a organizáciami pôsobiacimi na Slovensku. Možné finančné prostriedky sú síce nižšie, ale celý proces je rýchlejší a bez nutnej finančnej spoluúčasti. Prvý pokus, výzva COOP Jednoty Prievidza pod názvom „Program podpory lokálnych komunít“, znamenal prvý obrovský úspech v rámci celého okresu Prievidza. Tri vypracované projekty (Vybudovanie detského ihriska, Turisticko – náučný chodník pod Vyšehradom a Včelia škola v Bôriku) zaujali výberovú komisiu a vďaka tomu naša obec získa finančné prostriedky na realizáciu jedného z nich vo výške 6000 €. O tom, ktorý by to mal byť, zostalo na Vašich pleciach. V priebehu celého mája ste mali možnosť oboznámiť sa s danými projektmi a hlasovať za ten najlepší. Počet Vašich hlasov stanovil za jednoznačného víťaza projekt „Vybudovanie detského ihriska, ktorého realizáciu plánujeme na najbližšie mesiace. Pri budovaní samotného ihriska by sme radi využili aj Vašu pomoc a spoločne vytvorili vhodný, bezpečný, adekvátny priestor na oddych, zábavu a aktívne trávenie voľného času.

S jedlom rastie chuť a úspech v jednej výzve nás motivuje zapájať sa do ďalších. Pokračovať v našom snažení a malými krôčikmi získať dostatok prostriedkov na zlepšenie a skvalitnenie života v našej obci.

Mgr. Martin Unterfranc, člen stavebnej komisie


 
 


Predpoveď počasia

dnes je: 16.9.2019

meniny má: Ľudmila

podrobný kalendár

Za obsah zodpovedá
Obec Nitrianske Pravno

webygroup
ÚvodÚvodná stránka