Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu Hlavné menu 3 Prechod na navigáciu Hlavné menu 4 Prechod na navigáciu Hlavné menu 5 Prechod na navigáciu Hlavné menu 6 Prechod na navigáciu vodorovná

Daň z nehnuteľnosti

Podanie priznania k dani z nehnuteľností

Priznanie k dani z nehnuteľnosti podávajú len tie fyzické a právnické osoby, ktorým pribudla nehnuteľnosť alebo nastala zmena oproti vlaňajšiemu roku, a to do 31. januára.

Podľa § 99a zákona č. 582/2004 Z. z. o miestnych daniach a miestnom poplatku za komunálne odpady a drobné stavebné odpady priznanie k dani z nehnuteľností je daňovník povinný podať príslušnému správcovi dane do 31. januára toho zdaňovacieho obdobia, v ktorom mu vznikla daňová povinnosť podľa stavu k 1. januáru zdaňovacieho obdobia.

 

Občan, u ktorého nastala zmena, napr. predal rodinný dom, pristavil stavbu na pozemku, prerobil podkrovie, postavil hospodársku budovu alebo garáž,  kúpil rodinný dom, zdedil nehnuteľnosť alebo nastala zmena majiteľa nehnuteľnosti je povinný do konca januára podať priznanie k dani z nehnuteľnosti.

Potrebné doklady:

  • výpis listu vlastníctva
  • občiansky preukaz


Tlačivá – priznanie k dani z nehnuteľnosti - sú k dispozícii na oddelení daní a poplatkov a  je ich povinný vypísať a podpísať vlastník nehnuteľnosti. 

Taktiež sa vypisujú tlačivá – druh priznania – čiastkové priznanie, čiastkové priznanie na zánik daňovej povinnosti, opravné priznanie a dodatočné priznanie.

 

KDEKDE VYBAVÍM: Obecný úrad, DANE A POPLATKY - prízemie, číslo dverí 7 

ČASDOBA VYBAVENIA: na počkanie

PoplatokPOPLATOK: bez poplatku (podanie daňového priznania, vystavenie potvrdenia)

ZákonSÚVISACE VZN : VZN o dani z nehnuteľnosti

KONTAKTY

 


 


Predpoveď počasia

dnes je: 23.10.2019

meniny má: Alojzia

podrobný kalendár

Za obsah zodpovedá
Obec Nitrianske Pravno

webygroup
ÚvodÚvodná stránka