Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu Hlavné menu 3 Prechod na navigáciu Hlavné menu 4 Prechod na navigáciu Hlavné menu 5 Prechod na navigáciu Hlavné menu 6 Prechod na navigáciu vodorovná

OZ Bôrik

OZ Bôrik - logoObčianske združenie Bôrik
Dlhá 428/67 
972 13 Nitrianske Pravno
http://www.ozborik.sk/

predseda združenia : Alfréd Šverčík  : 0902 721 733 

Občianske združenie Bôrik bolo zaregistrované na Ministerstve vnútra Slovenskej republiky dňa 12. 5. 2008. Združenie užíva a stará sa o vodnú plochu Bôrik I. a Bôrik II. ... viac informácií


 

Ako sme zarybňovali v roku 2018

Na jar sme doviezli z Lukáčoviec od súkromného chovateľa kapre za 600,- €. Táto suma nám vystačila na 260 kg, čo na kusy znamená 145 kusov kapra v dĺžke 42 až 50 cm.

Chovateľ od ktorého nakupujeme kapre, nám daroval jednoročného zubáča v počte 68 kusov a sumca jednoročného v počte 3 kusy, ktoré sme si vylovili z výpustného kanála.

Z vlastného odchovu z rybníka č. 1 pri výlove sme vylovili :

  • Kapor 45 až 50 cm 43 kusov
  • Šťuka 55 až 70 cm 15 kusov
  • Tolstolobík 50 cm 5 kusov
  • Pleskáč vysoký 30 cm 2 kusy

Ešte by som chcel informovať členov občianskeho združenia, že na jar, ako ste počuli v pláne činnosti na tento rok, sa bude koncom marca alebo hneď začiatkom apríla, záleží od počasia a teploty vody, zlovovať rybník č. 4 (to je ten nový nad príjazdovou cestou). Už nám v tomto rybníku dorástli niektoré druhy rýb, ako je kapor, amur, šťuka a je potrebné ich premiestniť do lovného rybníka č.2. Nikto nemá predstavu, aká veľká vodná hladina a hlavne s akým hlbokým blatom nám tam ostane. Preto bude treba každej ruky, ktorá nám pomôže uskutočniť túto neľahkú úlohu. Po zlovení bude rybník hneď napustený a malé ryby budú vrátené späť na ďalší chov. Bodaj by sme mali toľko rybníkov, aby sme mohli každú jar jeden zloviť a tak dopĺňať lovný rybník č.2 peknými veľkými rybami.


Ilustračná foto: Zdroj: Pixabay.com


 


Predpoveď počasia

dnes je: 20.9.2019

meniny má: Ľuboslav, Ľuboslava

podrobný kalendár

Za obsah zodpovedá
Obec Nitrianske Pravno

webygroup
ÚvodÚvodná stránka