Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu Hlavné menu 3 Prechod na navigáciu Hlavné menu 4 Prechod na navigáciu Hlavné menu 5 Prechod na navigáciu Hlavné menu 6 Prechod na navigáciu vodorovná

Reportáže

Reportáže z kultúrnych podujatí

9.11.2018 :: Martinský lampiónový sprievod

Lampiónový sprievodMartinský lampiónový sprievod sa stal v našej obci už tradíciou. Aj tohto roku sa zišlo veľa detí so svojimi rodičmi a starými rodičmi, aby pestrofarebnými lampiónmi rozžiarili námestie.

V Dome stretávania KNS sme si vypočuli nielen príbeh o  šľachetnom čine sv. Martina, ale mohli sme si spolu s deťmi zo Spojenej školy zaspievať aj krásne martinské piesne. Slávnostnú atmosféru umocnili milé básne o Martinovi, ktoré predniesli žiaci a žiačky Spojenej školy.

Po slávnostnom programe rozvešali deti v záhrade svetielka na stromy a  na námestí sa pripojili k sprievodu , ktorý začal pekným programom detí zo ZUŠ.

Po sprievode sa všetci zhromaždili v parku za OÚ, kde si pochutnávali na chutných medovníkoch, teplom čaji a netrpezlivo vyčkávali Martina na koni. Keď konečne pricválal, boli všetci spokojní.

Aby sa naplnil odkaz sv. Martina, sa konala zbierka. Výťažok poputuje aj tohto roku občianskemu združeniu Dobrý pastier.

Mgr. Katarína Ivinová

 


 


Predpoveď počasia

dnes je: 16.9.2019

meniny má: Ľudmila

podrobný kalendár

Za obsah zodpovedá
Obec Nitrianske Pravno

webygroup
ÚvodÚvodná stránka