Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu Hlavné menu 3 Prechod na navigáciu Hlavné menu 4 Prechod na navigáciu Hlavné menu 5 Prechod na navigáciu Hlavné menu 6

Základná škola

Základná škola Nitrianske Pravno

Areál Základnej školy v Nitrianskom PravneSpojená škola - Základná škola s materskou školou - Grundschule mit kindergarten

Školská 370/19
972 13  Nitrianske Pravno

email: zsnitrianskepravno@gmail.com

tel. - Základná škola:046/5447453 
tel. - Školská jedáleň:0911732447 

web: https://zsnitrianskepravno.edupage.org

ZŠ ZŠ ZŠ ZŠ ZŠ ZŠ ZŠ ZŠ ZŠ Triedy ZŠ

 


 

8.-13.4.2018 :: Tvorivá dielňa v nemeckom jazyku

V týždni od 8. do 13. apríla 2018 bol za finančnej podpory Karpatskonemeckého spolku na Slovensku realizovaný projekt „KINDERWERKSTATT“, ktorý bol určený pre deti 5. ročníkov. Ponuku zúčastniť sa detského kreatívneho pobytu spojeného s WORKSHOPMI prijali štyri základné školy so štatútom tried nemeckej národnostnej menšiny ( Kežmarok, Nitr. Pravno, Bratislava a Chmeľnica ).

Ako novinka sa uskutočnil okrem jesenného pobytu po prvýkrát aj v jarnom turnuse. Ubytovanie bolo zabezpečené v hoteli „ AGRO“ v prekrásnom prostredí Vysokých Tatier vo Veľkej Lomnici.

Z našej školy sa projektu zúčastnila p. uč. Ivona Haneschová a päť žiakov z 5. A triedy: Ema Hiščárová, Bianka Anabela Špániková, Laura Škorvánková, Diana Danišová a Kamil Šovčík.

Už tradične tvorivú dielňu viedol lektor p. Helmut BISTIKA z Medzeva, hovoriaci po nemecky. Celotýždňová téma znela: „Remeslo má zlaté dno.“ Pod jeho vedením deti spoločne hľadali spojitosti s jednotlivými remeslami, odvetviami a povolaniami. Tvorivá práca bola zameraná na individuálnu prácu detí, ich kreativitu, výtvarné spracovanie tém rôznymi technikami, pohybové stvárnenie, dramatizáciu, šitie a vyšívanie, výrobu drevených hračiek, recykláciu odpadu a zdokonaľovanie sa v nemeckom jazyku.

Dopoludňajšie, popoludňajšie, ale aj večerné hodiny boli každý deň vyhradené na kreatívnu prácu. Deti si zmajstrovali portréty technikou vystrihovania pásikov z rôznych látok, ich následného našívania a dekorovania rôznymi materiálmi. Na túto nezvyčajnú techniku využívali gombíky, kožu, korok, korálky, vlnu, flitre, rôzne ozdôbky a vytvárali tak pre ne netradičnú formu výtvarného výrazu.

Okrem tvorivej práce bol zabezpečený aj pohyb detí na čerstvom vzduchu, výlety do Kežmarku na Kežmarský hrad, do Popradu, do Starej Ľubovne na hrad a do skanzenu. Nechýbali rôzne súťaže, pohybové hry a výborná strava.

Večer nasledoval kultúrny program v nemeckom jazyku, ktorý pod režisérskou taktovkou p. Bistiku odprezentovali žiaci v ich „malom divadielku“..

Deti získali počas tohto zaujímavého týždňa množstvo zážitkov a skúseností, na ktorý budú ešte dlho spomínať.

Ivona Haneschová

Tvorivá dielňa v nemeckom jazyku

Tvorivá dielňa v nemeckom jazyku

Tvorivá dielňa v nemeckom jazyku

Tvorivá dielňa v nemeckom jazyku


 


Predpoveď počasia

dnes je: 16.11.2018

meniny má: Agnesa

Za obsah zodpovedá
Obec Nitrianske Pravno

webygroup
ÚvodÚvodná stránka