Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu Hlavné menu 3 Prechod na navigáciu Hlavné menu 4 Prechod na navigáciu Hlavné menu 5 Prechod na navigáciu Hlavné menu 6 Prechod na navigáciu vodorovná

Pravňanský zväz žien

 

  Pravňanský zväz žien


 

70. výročie založenia ženskej organizácie v Nitrianskom Pravne

Koncom roka 2018 sme oslavovali okrúhle výročie 70 rokov založenia ženskej organizácie v Nitrianskom Pravne. Prvou organizáciou bola Živena od roku 1948. Jej prvou predsedníčkou bola pani Helena Kľučovská. Neskôr sa organizácia premenovala na Slovenský zväz žien, Úniu žien a od roku 2003 Pravňanský zväz žien.

Činnosť Pravňanského zväzu žien je živá a bohatá. Členky výboru sa pravidelne stretávajú a plánujú ako ďalej a čo nové pripraviť. Každoročné stretnutia k MDŽ, tradičné plesy, fašiangové sprievody, návštevy divadelných predstavení, vianočný punč a rôzne zájazdy. Pomáhame pri skrášľovaní obce, minimálne 1x mesačne upravujeme okolie domu smútku a cintorína, zapájame sa do rôznych spoločenských a kultúrnych podujatí v obci. Sme proste všade. Nezabúdame ani na staršie, choré či jubilujúce členky, ba ani na tie, ktoré už opustili navždy naše rady. Veľmi nás teší, že sa do našej organizácie hlásia stále nové a hlavne mladé členky. Činnosť ženskej organizácie sa rokmi prispôsobovala potrebám žien, ktoré mali snahu stretávať sa, pomáhať si alebo len tak stráviť čas v príjemnej spoločnosti a preto nemáme problém s členskou základňou v ktorej je momentálne 238 členiek. Našou snahou vždy bolo a je robiť niečo nové, dobré i pekné nielen pre naše členky, ale pre celú obec.

Pri príležitosti 70. výročia založenie ženskej organizácie pozval terajší výbor Pravňanského zväzu žien pod vedením Zity Jakubjakovej všetky bývalé i súčasné členky výboru zväzu žien na srdečné a vrelé stretnutie, ktoré sa uskutočnilo 26.10.2018 v obradnej sieni OÚ v Nitrianskom Pravne.

Stretnutie, ktoré sa uskutočnilo 26.10.2018 v obradnej sieni OÚ v Nitrianskom Pravne

V obradnej sieni sa k prítomným členkám prihovoril starosta obce Ing. Jozef Balčirák. Každá členka sa zapísala do pamätnej knihy obce a prevzala si kvietok, pamätný list a malý spomienkový darček. V kultúrnom programe báseň predniesla Magdaléna Vaňová a piesňami potešila prítomných Otília Jamrichová. Hudobne ju sprevádzali Mária Blahová a Soňa Grešnerová.

Po skončení oficiálnej časti mali členky možnosť občerstviť sa v hoteli Vyšehrad, porozprávať, zaspomínať a na chvíľu sa zastaviť v tom dnešnom uponáhľanom svete. Poďakovanie patrí všetkým bývalým, ale i terajším funkcionárkam a členkám PZŽ v Nitrianskom Pravne, ktoré sa podieľali akýmkoľvek spôsobom na prospešnej práci pre organizáciu aj propagáciu obce.

Stretnutie v hoteli Vyšehrad

Každá členka odchádzala domov s kvietkom. Veď kvety, ich nevšedná krása, jemnosť a vôňa boli vždy symbolom nežnosti.

O.Jamrichová


 


Predpoveď počasia

dnes je: 21.7.2019

meniny má: Daniel

podrobný kalendár

Za obsah zodpovedá
Obec Nitrianske Pravno

webygroup
ÚvodÚvodná stránka