Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu Hlavné menu 3 Prechod na navigáciu Hlavné menu 4 Prechod na navigáciu Hlavné menu 5 Prechod na navigáciu Hlavné menu 6 Prechod na navigáciu vodorovná

OZ Hornonitrie

LogoObčianske združenie Hornonitrie

Komunitné centrum
Námestie SNP 360/18
972 13 Nitrianske Pravno

hornonitrie@hornonitrie.sk
(+421) 046/5447 102
www.hornonitrie.sk
Viac info o združení


 

5.11.2007 :: Staneme sa lídrom v LEADERI?

Ilustr.fotoKaždý z nás vie, že roky 2007 – 2013 sú pre Slovenskú republiku najdôležitejšie v čerpaní prostriedkov zo štrukturálnych fondov EÚ. V rámci štrukturálnych fondov sa naša republika po prvýkrát zapája do programu LEADER. Je to nástroj pomoci, ktorý je určený na vyrovnanie regionálnych rozdielov. Najdôležitejšími podmienkami získania je hustota obyvateľstva do 120 na km² a celistvosť územia. Finančné prostriedky, ktoré územie získa, rozdeľuje na základe vlastnej stratégie prostredníctvom miestnej akčnej skupiny.

Aj náš mikroregión má záujem uchádzať sa o tieto prostriedky. Čo sme pre to urobili? Nadviazali sme intenzívnejšiu spoluprácu s mikroregiónom Hornonitrie a Cígeľ. Prečo práve Hornonitrie a Cígeľ? Spája nás história, prírodné danosti i prioritná oblasť cestovný ruch. Výsledkom spolupráce je vznik občianskeho združenia Žiar, ktoré bude pôsobiť ako miestna akčná skupina. Prečo ten názov? Lebo náš mikroregión a mikroregión Hornonitrie spája pohorie Žiar. Zastúpené v ňom budú všetky sektory, občiansky, podnikateľský a  samospráva. Doposiaľ prebehli dve stretnutia miestnej akčnej skupiny. Na tomto stretnutí sme sa dohodli na názve a stanovách OZ Žiar. Novovzniknuté OZ sa bude po registrácii uchádzať o finančné prostriedky na spracovanie komplexnej stratégie územia. Budeme Vás priebežne informovať o ďalších krokoch v nasledujúcich číslach .


 


Predpoveď počasia

dnes je: 15.9.2019

meniny má: Jolana

podrobný kalendár

Za obsah zodpovedá
Obec Nitrianske Pravno

webygroup
ÚvodÚvodná stránka