Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu Hlavné menu 3 Prechod na navigáciu Hlavné menu 4 Prechod na navigáciu Hlavné menu 5 Prechod na navigáciu Hlavné menu 6 Prechod na navigáciu vodorovná

Slov.červený kríž

SČK - logo   
    Slovenský červený kríž

     Miestny spolok SČK v Nitr. Pravne 


 

5.10.2008 :: DARCI KRVI :: Červené kvapky ľudskosti

Ilustr.obr    Pod názvom „Daruj krv, daruj lásku“, sa 24. septembra v Klube dôchodcov v Nitrianskom Pravne uskutočnilo darovanie krvi, ktoré pripravila miestna organizácia SČK v spolupráci s transfúznou stanicou v Martine.

     Zúčastnilo sa jej 31 dobrovoľných darcov . Humánny počin plný ľudskosti a vzájomnej spolupatričnosti. Predsedníčka MO SČK nám prezradila, že tento humánny počin sa chystajú zopakovať tak o tri mesiace.

      Skúsme sa trochu zamyslieť nad tým, prečo ľudia dobrovoľne darujú krv, tekutinu, ktorú nemožno ničím nahradiť. Nesebecký humánny čin, ktorý je posolstvom a zároveň apelom pre budúce generácie. Pokiaľ bude ľudstvo ľudstvom, potreba darovať krv, bude a zostane aktuálnou.

      V tejto neľahkej dobe, kde vládne zákon peňazí a prosté ľudské vlastnosti sa častokrát dostávajú na okraj záujmu človeka, žijú medzi nami ľudia obetaví, skromní, ale predovšetkým ľudskí. Šťastie človeka nespočíva len v jeho spokojnosti, ale aj v tom, koľko ľudí urobil šťastnými.

Len preto obyčajné slovo ďakujem.

B.H.


 


Predpoveď počasia

dnes je: 23.10.2019

meniny má: Alojzia

podrobný kalendár

Za obsah zodpovedá
Obec Nitrianske Pravno

webygroup
ÚvodÚvodná stránka