Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu Hlavné menu 3 Prechod na navigáciu Hlavné menu 4 Prechod na navigáciu Hlavné menu 5 Prechod na navigáciu Hlavné menu 6 Prechod na navigáciu vodorovná

Reportáže

Reportáže z kultúrnych podujatí

29.8.2019 :: Oslavy SNP v Nitrianskom Pravne

VatraPamäť každého z nás, ale najmä tá národná pamäť, je základnou podmienkou existencie každého národa. My, Slováci, si nesmierne vážime a pripomíname všetko, čo nás posunulo dopredu, čo nás zušľachtilo a posilnilo. Slovenské národné povstanie je takýmto medzníkom a dodnes je našou živou pamäťou. V spomienkach naň, v hodnotení jeho prínosov sa prelínajú úcta k minulosti, ale aj zodpovednosť za budúcnosť. Ak by to tak nebolo, akékoľvek oslavy výročia najväčšieho ozbrojeného odporu proti neslobode, proti vojnovému ničeniu materiálnych hodnôt a ľudských životov by boli zbytočné. Vo štvrtok 29.augusta sme si v našej obci pripomenuli už 75. výročie SNP.

Začali sme o 14,00h pietnou spomienkou pri pamätníku padlých hrdinov na Námestí SNP. V tento pamätný deň sme tak ako po iné roky organizovali aj priateľský futbalový zápas Farský úrad a Obecný úrad so začiatkom o 15,00h. Tento rok zápas skončil víťazstvom mužstva Obecného úradu 6:3. Za Obecný úrad skórovali: 3 góly Martin Wáclaviak, a po jednom góle Jozef Dlhopolček, Radoslav Ličko a Peter Balčirák. Strelcami gólov v prospech Farského úradu boli Štefan Žila 2 góly a Rastislav Major 1 gól.

O 17,00h si členovia športovej komisie pracujúcej pri OcÚ pre širokú verejnosť pripravili rôzne súťažné disciplíny. Pre mužov hod budzogáňom a kop do brány. Ženy súťažili v hode valčekom, mládež si svoje sily zmerala v skoku vo vreci a do piesku. Nezabudli ani na najmenších, provizórnymi udicami chytali umelé ryby v malých bazénoch a skladali veľkometrážne puzzle. Za svoju snahu obdržali sladkú odmenu.

Výsledky v hode budzogáňom:1.Tomáš Kotian 2.Karol Šálek 3.Tomáš Thurský

Výsledky hod valčekom: 1.Katarína Balčiráková 2.Petra Drábiková 3.Zuzana Teplanová

O 19,00h starosta obce Andrej Richter slávnostne zapálil vatru ktorú vlastnoručne postavili naši hasiči. Hneď po zapálení vatry zazneli tóny našej Slovenskej hymny.

Magdaléna Vaňová 


Predpoveď počasia

dnes je: 18.9.2019

meniny má: Eugénia

podrobný kalendár

Za obsah zodpovedá
Obec Nitrianske Pravno

webygroup
ÚvodÚvodná stránka