Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu Hlavné menu 3 Prechod na navigáciu Hlavné menu 4 Prechod na navigáciu Hlavné menu 5 Prechod na navigáciu Hlavné menu 6 Prechod na navigáciu vodorovná

Reportáže

Reportáže z kultúrnych podujatí

29.6.2019 :: TOP guláš - TOP futbal - TOP festival 2019

V Tužine sa poslednú júnovú sobotu konala putovná akcia organizovaná občianskym združením Hornonitrie pod názvom TOP 2019, ktorého súčasťou bol aj futbalový turnaj vyslúžilcov.

Naše družstvo obce Nitrianskeho Pravna si počínalo v turnaji fantasticky. Tímy boli rozdelené do dvoch skupín. V našej skupine boli štyri mužstvá - Nitrianske Pravno, Pravenec, Malinová a Poluvsie. Všetky zápasy v základnej časti sme suverénne vyhrali. Iba v poslednom zápase skupinovej fázy s mužstvom Poluvsia sme mali od úvodných minút problémy, ich rýchly gól nás zaskočil, ale vzápätí sme prelomili ich odpor a jednoznačne v ďalšom priebehu zápasu bola prevaha na našej strane. Finále to už bola iná pesnička - s domácou Tužinou po vyrovnanom boji sa stretnutie skončilo 2:1 pre domácich.

Gratulujeme víťazovi a zároveň je to pre nás výzva do budúceho, už 6.ročníka podujatia TOP, ktorý sa bude konať v Malinovej.

Výborný guláš, ktorí nám navarili náš pán starosta Andrej Richter, pani prednostka Dagmar Matiašková-Ferencová a poslanecký zbor v zložení Ivana Krebesová, Lenka Hiščarová, Pavel Biely, Imrich Gaplovský a Martin Unterfranc, sa skonzumoval medzi prvými gulášmi, ktoré obce varili. Získal aj ocenenie o najchutnejší guláš a to v podobe druhého miesta spomedzi desiatich prihlásených. Chutil všetkým prítomným a ďakujeme, že sme mohli ochutnať práve ten náš.
Pre nás bol určite ten TOP.

Veľká vďaka patrí nášmu čestnému trénerovi p.Mgr.Milanovi Kiripolskému, že nás prišiel podporiť, predsedovi komisie školstva, telesnej výchovy a športu p.Ing.Palovi Áčovi, vedeniu obce na čele s pánom starostom Mgr.Andrejom Richterom a všetkým zainteresovaným, ktorí sa pričinili o toto vydarené podujatie.

A na záver ešte by som chcel poďakovať našim skvelým futbalistom. Zišla sa super partia, ktorá predbežne prisľúbila reprezentovať našu obec aj o rok v Malinovej. Pripájam aj foto nášho "All stars tímu". Chýba na nej jeden hráč, ktorý sa značným podielom pričinil o úspech nášho mužstva, ale tesne pred finále musel opustiť náš tím z rodinných dôvodov a to Lukáš Pročka. 

Ďakujem "chalani"

Peter Klimant

Foto: Milan Tarabčík


 


Predpoveď počasia

dnes je: 19.9.2019

meniny má: Konštantín

podrobný kalendár

Za obsah zodpovedá
Obec Nitrianske Pravno

webygroup
ÚvodÚvodná stránka