Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu Hlavné menu 3 Prechod na navigáciu Hlavné menu 4 Prechod na navigáciu Hlavné menu 5 Prechod na navigáciu Hlavné menu 6 Prechod na navigáciu vodorovná

Základná škola

Základná škola Nitrianske Pravno

Areál Základnej školy v Nitrianskom PravneSpojená škola - Základná škola s materskou školou - Grundschule mit kindergarten

Školská 370/19
972 13  Nitrianske Pravno

email: zsnitrianskepravno@gmail.com

tel. - Základná škola:046/5447453 
tel. - Školská jedáleň:0911732447 

web: https://zsnitrianskepravno.edupage.org

ZŠ ZŠ ZŠ ZŠ ZŠ ZŠ ZŠ ZŠ ZŠ Triedy ZŠ

 


 

22.6.2018 :: Úspechy na celoslovenskej súťaži v Kežmarku

Dňa 22. júna 2018 sa pod Tatrami v malebnom mestečku Kežmarok stretli víťazi školských a regionálnych kôl v prednese poézie a prózy v nemeckom jazyku. Zišli sa na pôde Základnej školy – Hradné námestie, aby si zmerali svoje recitátorské schopnosti v rámci celoslovenského kola organizovaného pre všetky školy patriace do siete národnostných menšín.

Našu školu reprezentovali tieto talentované recitátorky, ktoré pripravovala Mgr. J. Pálešová:

  • Stela Krajči - 6. A,
  • Tamara Bieliková - 6. A,
  • Sofia Solčányová - 4. A
  • Lenka Krpelanová - 4. A.

Súťažiaci z Bratislavy a Nitrianskeho Pravna pricestovali kvôli väčšej vzdialenosti už deň vopred a boli ubytovaní v  ubytovni v blízkosti historického centra a pešej zóny. Podvečer pred súťažou tak využili príjemné počasie a čerstvý tatranský vzduch na prechádzky a obhliadku mesta.

Súťažiaci z Chmeľnice, Starej Ľubovne, Medzeva a domáci z Kežmarku to mali blízko, dostavili sa až na druhý deň.

Súťaž začala v piatok o 9:00 prezentáciou, privítaním súťažiacich, hostí a členov poroty. Po oficiálnom otvorení riaditeľom školy pánom Mgr. Miroslavom Beňkom sa celoslovenské kolo začalo. Súťažilo sa paralelne v dvoch triedach, zvlášť sa hodnotila poézia, zvlášť próza v troch kategóriách: 3. - 4. , 5. 6. 7. , 8. a 9.ročník.

Porotu tvorili vyučujúce nemeckého jazyka z jednotlivých škôl a hodnotili podľa nasledovných kritérií: výber ukážky, výslovnosť, recitačné schopnosti a celkový dojem. Konkurencia bola veľká a vyrovnaná, porota mala mimoriadne ťažkú úlohu pri udeľovaní bodov a hodnotení. Rozhodujúce boli naozaj iba detaily.

Naše recitátorky obstáli nasledovne:

Lenka Krpelanová v kateg. 3. – 4. ročník – poézia - 3. miesto,

Stela Krajči v kateg. 5. – 7. ročník – poézia – 3. miesto,

Sofia Solčányová v kateg. 3. – 4. ročník – próza - 2. miesto,

a Tamara Bieliková 5. - 7. ročník – próza – 3. miesto.

Srdečne blahoželáme!

Okrem diplomov a cien získali naše súťažiace nielen nové skúsenosti, ale predovšetkým motiváciu venovať sa aj naďalej nemeckému jazyku nad rámec svojich školských povinností.

Teší nás, že ich snaha a námaha pri učení sa textov v rámci svojho voľného času, či počas nácvikov bola takto vysoko ohodnotená a ocenená.

Ivona Haneschová

Úspechy na celoslovenskej súťaži v Kežmarku

Úspechy na celoslovenskej súťaži v Kežmarku

Úspechy na celoslovenskej súťaži v Kežmarku


 


Predpoveď počasia

dnes je: 22.2.2019

meniny má: Etela

Za obsah zodpovedá
Obec Nitrianske Pravno

webygroup
ÚvodÚvodná stránka