Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu Hlavné menu 3 Prechod na navigáciu Hlavné menu 4 Prechod na navigáciu Hlavné menu 5 Prechod na navigáciu Hlavné menu 6 Prechod na navigáciu vodorovná

Reportáže

Reportáže z kultúrnych podujatí

22.3.2018 :: Veľkonočné tvorivé dielne

Veľkonočné tvorivé dielneObecný úrad v spolupráci so Základnou školou v Nitrianskom Pravne aj tento rok poriadal už tradične v priestoroch základnej školy „Veľkonočné tvorivé dielne“.

Tento rok to bolo 22.marca, za účasti šiestich lektorov z nášho regiónu. Pani Helenka Kračmerová z Nitrianskeho Pravna ovláda množstvo textilných techník ako sieťovanie, výšivka do siete, šitá čipka ale tentokrát trpezlivo s deťmi zdobila veľkonočné kraslice. Jožka Kurišová známa svojou zručnosťou na tkáčskych krosnách si pre deti pripravila techniku maľovanie horúcim voskom, odborne nazývanú enkaustika, ktorá si u detí získala veľkú obľubu. O prácu Michala Pekára z Malinovej mali záujem prevažne chlapci pretože mali možnosť naučiť sa technike pletenia veľkonočných korbáčov. Pod dozorom Tibora Bartoša, drotára z Nedožier-Brezian si deti vyskúšali formovanie drôtu a jeho široké či už praktické alebo estetické využitie. Pani Mária Furmanová, šikovná medovnikárka z Hradca pri Prievidzi, priúčala deti svojmu remeslu, zdobeniu medovníkov. Novým prínosom na našich tvorivých dielňach bol pán Rudolf Schwarcz včelár, rodák z Malinovej žijúci v Prievidzi s technikou odlievania včelieho vosku do foriem. Ešte teraz cítim príjemnú vôňu včelieho vosku ktorá nás sprevádzala celým podujatím. Počas piatich vyučovacích hodín sa na tvorivých dielňach vystriedali deti všetkých ročníkov ZŠ od prvej po deviatu triedu. Hrdo si odnášali svoje výtvory a určite sa tešili ako sa doma pochvália rodičom. Za organizátorov dúfam že naša snaha priblížiť deťom rôzne remeselné zručnosti nájde u detí odozvu.

Milým prekvapením za ktoré chcem poďakovať pani učiteľkám zo ZUŠ a pani vychovávateľkám bol kultúrny program ktorý odznel v úvode nášho podujatia.

Magdaléna Vaňová


 

 


Predpoveď počasia

dnes je: 17.1.2019

meniny má: Nataša

Za obsah zodpovedá
Obec Nitrianske Pravno

webygroup
ÚvodÚvodná stránka