Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu Hlavné menu 3 Prechod na navigáciu Hlavné menu 4 Prechod na navigáciu Hlavné menu 5 Prechod na navigáciu Hlavné menu 6

Základná škola

Základná škola Nitrianske Pravno

Areál Základnej školy v Nitrianskom PravneSpojená škola - Základná škola s materskou školou - Grundschule mit kindergarten

Školská 370/19
972 13  Nitrianske Pravno

email: zsnitrianskepravno@gmail.com

tel. - Základná škola:046/5447453 
tel. - Školská jedáleň:0911732447 

web: https://zsnitrianskepravno.edupage.org

ZŠ ZŠ ZŠ ZŠ ZŠ ZŠ ZŠ ZŠ ZŠ Triedy ZŠ

 


 

22.-27.10.2017 :: Tvorivá dielňa v nemeckom jazyku

KINDERWERKSTATTV týždni od 22. do 27. októbra 2017 usporiadal opäť Karpatskonemecký spolok na Slovensku projekt „KINDERWERKSTATT“, ktorý bol určený pre deti 5. ročníkov základných škôl s vyučovaním nemeckého jazyka ( Kežmarok, Nitr. Pravno, Bratislava, Medzev, Chmeľnica, Geľnica ).

Detský kreatívny pobyt spojený s WORKSHOPMI sa uskutočnil aj tentokrát v Hoteli „ AGRO“ v krásnom prostredí Vysokých Tatier vo Veľkej Lomnici.

Z našej školy sa projektu zúčastnila p. uč. Ivona Haneschová a sedem žiakov z 5. A triedy: Jahanna Mária Richter, Peter Mucha, Mária Páleschová, Ema Hiščárová, Laura Orthová, Laura Škorvánková a Vanessa Zimmermanová. Tohtoročná téma bola „Hľadanie stôp -včera-dnes-zajtra“.

Už tradične tvorivú dielňu viedol pán Helmut BISTIKA z Medzeva - umelec, ktorý je známy nielen na Slovensku, ale predovšetkým v nemecky hovoriacich krajinách. Pod jeho vedením deti spoločne hľadali spojitosti s jednotlivými odvetviami. Tento rok boli aktivity zamerané na vyhľadávanie informácií, šitie, vyšívanie, zdobenie, deti sa venovali remeslám a výrobe drevených hračiek. Tvorivá práca bola zameraná na zručnosti, individuálnu prácu detí, ich predstavy, názory, výtvarnú kreatívnu tvorbu, pohybové stvárnenie, dramatizáciu a zdokonaľovanie sa v nemeckom jazyku.

Dopoludňajšie, ale aj večerné hodiny boli každý deň vyhradené na kreatívnu prácu formou lepenia, maľovania, kreslenia, našívania a dekorovania pomocou rôznych materiálov. Pri šití kostýmov na drevené postavičky využívali deti akrylové farby, pastely, voskovky, gombíky, kožu, korok, korálky, vlnu, flitre, stužky, mašle, rôzne ozdôbky a vytvárali tak netradičnú formu odievania z minulosti, prítomnosti a budúcnosti. Pri práci s drevom vznikli jedinečné a originálne hračky, vhodné aj ako darček pod vianočný stromček.

Okrem tvorivej práce bol zabezpečený aj pohyb detí na čerstvom vzduchu, výlety do Kežmarku, Popradu, Tatranskej Lomnice a Starého Smokovca.

Večery trávili deti pri kultúrnom programe, ktorý si na vopred zadanú tému pripravili. Boli to rôzne scénky, vtipné komentáre a novinové reportáže, ktoré zábavnou formou prezentovali tak, aby sa zdokonaľovali v komunikácii v nemeckom jazyku.

Deti získali množstvo zážitkov a strávili nádherný týždeň v príjemnej tvorivo-pracovnej atmosfére, na ktorý budú ešte dlho spomínať.

Ivona Haneschová

Tvorivá dielňa v nemeckom jazyku

Tvorivá dielňa v nemeckom jazyku

Tvorivá dielňa v nemeckom jazyku

Tvorivá dielňa v Tatrách


 


Predpoveď počasia

dnes je: 12.11.2018

meniny má: Svätopluk

Za obsah zodpovedá
Obec Nitrianske Pravno

webygroup
ÚvodÚvodná stránka