Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu Hlavné menu 3 Prechod na navigáciu Hlavné menu 4 Prechod na navigáciu Hlavné menu 5 Prechod na navigáciu Hlavné menu 6 Prechod na navigáciu vodorovná

Reportáže

Reportáže z kultúrnych podujatí

21.4.2018 :: Divadelná jar Jána Roháča

Divadelná jar Jána Roháča - podujatie organizované každé dva roky. Organizuje ju Obec Nitrianske Pravno a Regionálne kultúrne centrum v Prievidzi tento rok znovu s finančnou podporou Fondu na podporu umenia, sa konalo 21.04. 2018 v budove Vjarspolu v Nitrianskom Pravne.

Podujatím si pripomíname nášho slávneho rodáka, televízneho a divadelného režiséra, scenáristu Jána Roháča *18.06.1932 Nitrianske Pravno †05.10.1980 Praha.

O 11:00 hodine sme začali divadelným predstavením O maškrtnom Klaunovi. Dvaja klauni, Prndolíno starší a Prndolíno mladší, deťom ukázali ako to dopadne, keď dobré rady hodia za hlavu a lenivosť zvíťazí nad usilovnosťou.

Tri sestry a jeden prsteň - DS Frí*Kúl*In LevočaDivadelné predstavenie v podaní divadelného súboru FRÍ*KÚL*IN pri ZUŠ v Levoči pod názvom Tri sestry a jeden prsteň od autora Jána Wericha pod režisérskou taktovkou PaedDr. Ľubomíri Kučkovej sme mohli zhliadnuť o 15:00 hodine.

Režisérka o inscenácií: „Vzťahmi medzi mužmi a ženami sa zaoberajú nielen psychológovia, ale sú obsahom mnohých literárnych, filmových či divadelných diel. My sme si vybrali ako predlohu text Jána Wericha pre jeho povestný inteligentný humor, zveličovanie, svojský jazyk a absurditu čierno - humorných situácií. Bránili sme sa prvo plánovanému vykresleniu mužskej polovice sveta ako hlupákov krčiacich sa pod papučou svojich dominantných žien."

Kabaret je späť - Poluvská muzika a Divadelná spoločnosťKabaret je späť! Začiatok o 16:00 hodine, účinkujúci: Poluvská muzika a Divadelná spoločnosť, Divadlo He - Ja, Peter Zavadil - stand up comedy.

Keďže Ján Roháč bol režisérom aj zábavných programov dovolili sme si vytvoriť projekt v ktorom sa dopĺňajú rôzne žánre umenie. Hudobné spojenie skvelej Poluvskej muziky a Divadelnej spoločnosti v projekte Nestarnúcich melódií sme si vypočuli piesne od známych slovenských velikánov z obdobia 30. až 50. rokov, akými boli František Krištof Veselý, či Gejza Dusík. Do ich programu nevtieravo vstupovali Helena Balážová, Jana Sedláčková - Divadlo HEJA, so svojimi krátkymi divadelnými scénkami určenými pre dospelého diváka a Peter Zavadil - stand up comedy.

Roháčovské nostalgieDivadelná jar Jána Roháča už štrnásť rokov prináša svojim divákom program Roháčovské nostalgie. Je zameraný na osobnosť Jána Roháča, na ktorého spomínajú významné osobnosti z jeho prostredia. Snažíme sa oslovovať jeho spolupracovníkov a umelcov, ktorí sa s ním mali možnosť stretnúť, a nejakým spôsobom ich ovplyvnil.

Štrnáste Roháčovské nostalgie sme poňali ako talkshow, ktorú viedol popredný slovenský pesničkár, moderátor a organizátor hudobného diania Janko Kulich s tohtoročným hosťom festivalu Petrom Lipom.

Peter Lipa *30. 5. 1943, Prešov

Je najvýznamnejšia osobnosť slovenskej džezovej scény, spevák, skladateľ, podnikateľ, organizátor hudobných podujatí, moderátor, manažér džezového diania, dlhoročný dramaturg a promotér popredného európskeho festivalu Bratislavské jazzové dni. Záver nášho podujatia patril práve Petrovi Lipovi a jeho kapele v zložení, Peter Lipa ml. - klávesy, Michal Šimko – basgitara, Michal Fedor – bicie, Radovan Tariška - saxofóny

Verím že svojím vystúpením potešili všetkých poslucháčov ktorí v tento sobotný večer zavítali do budovy Vjarspolu v Nitrianskom Pravne a urobili krásnu bodku za naším celodenným podujatím Divadelná jar Jána Roháča.

Magdaléna Vaňová

 

Tri sestry a jeden prsteň - DS Frí*Kúl*In Levoča

Kabaret je späť - Poluvská muzika a Divadelná spoločnosť

 
 
 
 

Divadlo He-Ja

Stand-up výstup Peter Zavadil, Erik Žibek

Roháčovské nostalgie s Jankom Kulichom a Petrom Lipom

Peter Lipa a jeho kapela


 
Bulletin - Divadelná jar Jána Roháča 2018 bulletin.pdf bulletin.pdf (1.1 MB)


Predpoveď počasia

dnes je: 16.1.2019

meniny má: Kristína

Za obsah zodpovedá
Obec Nitrianske Pravno

webygroup
ÚvodÚvodná stránka