Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu Hlavné menu 3 Prechod na navigáciu Hlavné menu 4 Prechod na navigáciu Hlavné menu 5 Prechod na navigáciu Hlavné menu 6 Prechod na navigáciu vodorovná

Základná škola

Základná škola Nitrianske Pravno

Areál Základnej školy v Nitrianskom PravneSpojená škola - Základná škola s materskou školou - Grundschule mit kindergarten

Školská 370/19
972 13  Nitrianske Pravno

email: zsnitrianskepravno@gmail.com

tel. - Základná škola:046/5447453 
tel. - Školská jedáleň:0911732447 

web: https://zsnitrianskepravno.edupage.org

ZŠ ZŠ ZŠ ZŠ ZŠ ZŠ ZŠ ZŠ ZŠ Triedy ZŠ

 


 

21.-26.10.2018 :: Tvorivá dielňa v nemeckom jazyku

„Koľko farieb má jazyk?“

Tvorivá dielňa v nemeckom jazyku

Od 21. do 26. októbra 2018 mali ôsmi žiaci z 5. A triedy možnosť stráviť týždeň kreatívnych aktivít v nemeckom jazyku na tvorivej dielni vo Veľkej Lomnici, ktorú organizuje KNS na Slovensku. Má už dlhoročnú tradíciu a je určená pre žiakov 5. ročníka škôl so štatútom nemeckej národnostnej menšiny.

Našu školu reprezentovali Nina Gašparová, Lenka Lajstríková, Lenka Krpelanová, Nela Aradiová, Sofia Solčányová, Bianka Richterová, Dominik Drábik a Filip Ďurica.

Lektorom projektu bol výtvarník a umelec pán Helmut Bistika z Medzeva, pre ktorého je nemčina materinským jazykom.

Téma, „Koľko farieb má jazyk?“, zahŕňala nekonečné množstvo nápadov a inšpirácií na tvorivé a efektívne zdokonaľovanie sa detí v nemeckom jazyku .

Ubytovanie bolo zabezpečené v útulnom hoteli AGRO, kam v nedeľu podvečer pricestovali v sprievode svojich p. učiteliek žiaci z Bratislavy, Kežmarku, Medzeva a Nitrianskeho Pravna.

Počas celého týždňa boli pripravené workshopy s pohybovými aktivitami. Každý deň bol zabezpečený pobyt detí na čerstvom vzduchu a výlety vlakom do okolia Tatier.

Pondelok bol zameraný na hry s nemeckými slovíčkami a písanie. Deti sa naučili množstvo nových pojmov, slovných spojení, viet a súvetí bez toho, aby si vôbec uvedomovali, že sa pri hrách zároveň aj učia. Na tieto aktivity nadviazala poobedňajšia návšteva najstaršej lyceálnej knižnice v strednej Európe v Kežmarku. Tu sa naši malí návštevníci mohli oboznámiť s historickými rukopismi, výtlačkami a tiež vzácnymi originálmi kníh z dávnych čias. Mali možnosť vidieť jednotlivé typy písma a tlače zachované vo veľmi vysokej kvalite. V múzeu a tiež v drevenom artikulárnom kostole sa deťom veľmi páčilo a na pani sprievodkyňu mali množstvo otázok.

V utorok si tak všetci mohli jednotlivé typy písma precvičiť a vyskúšať na jednom slovíčku, ktoré bolo potrebné napísať ozdobným písmom. Následné písanie pozdravov pre blízku osobu s poďakovaním bola tiež veľmi zaujímavá činnosť. Pri tejto aktivite vznikli nádherné pohľadnice vyzdobené ozdôbkami od výmyslu sveta.

V stredu sa žiaci navzájom obkresľovali na veľký kartón v životnej veľkosti. Makety svojich postáv si potom vystrihli, dokresľovali a niekoľkými slovami mali na ne heslovite napísať, čo ich najviac charakterizuje.

Vo štvrtok nasledovala výroba bábok a hračiek z rôznych materiálov. Každá hračka bola ručne, s láskou vyrobená a o to hodnotnejšia a vzácnejšia.

Každý večer prebiehal nácvik programu na štvrtkovú premiéru „Galavečera“ plného scénok, tancov, piesní a básní, ktorá zožala veľké uznanie a obrovský potlesk.

Zážitky, ktoré si deti odniesli spolu so svojimi výtvarnými dielami a výrobkami domov, im budú ešte dlho pripomínať chvíle plné dobrodružstiev, nových kamarátov, netradičného vyučovania nemeckého jazyka v celkom inom prostredí, akým je škola. Vzorné správanie detí, ochota pomáhať si navzájom, aktivita prejaviť sa, záujem o jednotlivé činnosti a prezentácia seba samých pred publikom viedla k nezabudnuteľnej atmosfére celého pobytu.

Mgr. Ivona Haneschová

 Koľko farieb má jazyk

 Koľko farieb má jazyk


 


Predpoveď počasia

dnes je: 23.8.2019

meniny má: Filip

podrobný kalendár

Za obsah zodpovedá
Obec Nitrianske Pravno

webygroup
ÚvodÚvodná stránka