Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu Hlavné menu 3 Prechod na navigáciu Hlavné menu 4 Prechod na navigáciu Hlavné menu 5 Prechod na navigáciu Hlavné menu 6 Prechod na navigáciu vodorovná

Turistický oddiel

TURISTICKÝ ODDIEL MTJ
Nitrianske Pravno


Plánované akcie na najbližších 30 dní: 


 

10.11.2019  

Fačkovské_sedlo.jpg

Ukončenie turistickej sezóny - Fačkovské sedlo

Turistický oddiel MTJ Nitrianske Pravno

Viac info - p.Haneš, vedúci oddielu. 046/5446 502 alebo 0902/558 819


 

Články :: Z činnosti Turistického oddielu v Nitrianskom Pravne

Z okienka turistiky - zima 2018/2019

Silvestrovským výstupom na Vyšehrad sme zakončili turistický rok 2018. Tohto turistického podujatia sa zúčastňuje vždy mnoho turistov. Veď len z Prievidze prídu nabité dva autobusy. Tieto zbierajú po ceste turistov z Nedožier, Pravenca a aj z Nitrianskeho Pravna. Prídu turisti aj z okolia Turca. Všetci majú spoločný cieľ – rozlúčiť sa na vrchole so starým rokom, popriať si do nového roku 2019 všetko dobré, mnoho turistických podujatí bez úrazu a hlavne si vždy povieme, aby sme sa na vrchole stretli opäť zdraví na Silvestra.

Silvestrovský výstup na Vyšehrad

Od januára začalo sypať, zima je na sneh bohatá. Praje lyžiarom, ale aj nám bežkárom. Bežky tentokrát možno využiť naplno. Vždy začíname turistickými podujatiami: Fačkovské sedlo – Bukovec – Kľačno, Fačkovské sedlo – Dlhá lúka – Tužina. Mnoho bežkárov chodieva individuálne, nie každý má rád dlhšie a náročnejšie trasy. Začiatkom januára býva vždy okresné turistické podujatie – Pochod vďaky SNP v Cígli.

Pochod vďaky v Cigli

Pochod vďaky v Cigli

Tento rok to bolo 19. januára. Zúčastnili sme sa aj my, turisti z Nitrianskeho Pravna. Bolo tam vyše 2000 účastníkov. Pokiaľ nám sneh vydrží, sú plánované turistické podujatia: Vyšehradské sedlo – Štyri chotáre, Polerieka – Nitrianske Pravno, Chvojnica – Čičmany. Dátumy sa upresňujú vzhľadom na podmienky. Už sú aj veľmi obmedzené autobusové spoje cez víkend a automobilovým vozidlom je to už zložitejšie – nevraciame sa späť, odkiaľ vychádzame.

Ďalšími turistickými podujatiami, a to už na pešo, sú:

- 23.3.2019 - Otvorenie jarnej turistickej sezóny : Partizánske – Hlboké – Brodzany

- 7.4.2019 – Za snežienkami na Čierny vrch (Strážovské vrchy)

- 22.4.2019 – Veľkonočný pondelok v Hadvige

 

Ďalšie turistické podujatia budú zverejnené v budúcich Pravnianskych zvestiach.

Informácie na tel. čísle 5446 502 alebo 0902/558 819

Horám zdar!

Teo Haneš

 


 


Predpoveď počasia

dnes je: 23.10.2019

meniny má: Alojzia

podrobný kalendár

Za obsah zodpovedá
Obec Nitrianske Pravno

webygroup
ÚvodÚvodná stránka