Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu Hlavné menu 3 Prechod na navigáciu Hlavné menu 4 Prechod na navigáciu Hlavné menu 5 Prechod na navigáciu Hlavné menu 6 Prechod na navigáciu vodorovná

OZ Hornonitrie

LogoObčianske združenie Hornonitrie

Komunitné centrum
Námestie SNP 360/18
972 13 Nitrianske Pravno

hornonitrie@hornonitrie.sk
(+421) 046/5447 102
www.hornonitrie.sk
Viac info o združení


 

2.8.2008 :: Kultúrne slávnosti Hornonitria 2008

Prirodzené centrum mikroregiónu Hornonitrie, Nitrianske Pravno, sa 2. augusta stalo dejiskom už 7. ročníka kultúrnych slávností. Slávnostné otvorenie bolo v rukách tých najpovolanejších, starostu hosťujúcej obce Jozefa Balčiráka a prezidenta OZ Hornonitrie Jozefa Vrábla. Svojou návštevou poctili slávnosti aj predseda MAS Žiar Tomáš Konuš a predseda správnej rady MAS Horní Pomoraví František Winter.

   A nielen miesto dočasne zmenili slávnosti. Zostali síce tradične prezentáciou súborov a aktivít horného Ponitria a jednotlivých obcí, ale predovšetkým boli príležitosťou na prehĺbenie priateľských vzťahov MAS Žiar s regiónom Hornej Moravy a oblasti mesta Hanušovice. Hostia preto boli až spoza hraníc. Privítali sme český národopisný folklórny súbor Markovice zo Šumperska a folklórny súbor Bystina z Banskej Bystrice. Fascinujúce vystúpenia oslovili srdce i dušu každého diváka. Folklór dobýva srdcia na celom svete, tak prečo nie práve doma.

Nechýbali ani domáce spevácke skupiny a to Probner Echo z Nitrianskeho Pravna, Zlatava z Malinovej, DFS Kapsiarik s Poruby a Gajdľanček z Kľačna.

Z handlovskej doliny hosťovala dedinská folklórna skupina Hájiček z Chrenovca. Spevy z Chrenovca priniesli aj trochu toho zdravého dedinského humoru. Sviatok záujmovoumeleckých aktivít plný dynamiky, radosti prilákal do Nitrianskeho Pravna návštevníkov z celého okolia.

Poďakovanie patrí účinkujúcim i organizátorom, publikum obstálo na výbornú. Dovidenia priatelia, dovidenia o rok.

Beata Heldiová


 


Predpoveď počasia

dnes je: 15.9.2019

meniny má: Jolana

podrobný kalendár

Za obsah zodpovedá
Obec Nitrianske Pravno

webygroup
ÚvodÚvodná stránka