Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu Hlavné menu 3 Prechod na navigáciu Hlavné menu 4 Prechod na navigáciu Hlavné menu 5 Prechod na navigáciu Hlavné menu 6 Prechod na navigáciu vodorovná

Múzeum

Múzeum kultúry karpatských Nemcov

Múzeum - titulný obrázok

Po dvoch rokoch renovovania Domu stretávania v Nitrianskom Pravne bolo pri príležitosti znovuvysvätenia farského kostola a stretnutia rodákov znova otvorené Múzeum kultúry karpatských Nemcov. Jedná sa o trvalú výstavu múzea karpatských Nemcov z Bratislavy pod názvom „Dejiny a kultúra karpatských Nemcov v „Hauerlande“.

Pre záujemcov o návštevu je otvorené každý piatok od 16:00 do 18:30.

V prípade dohovoru nás nájdete na t.č. 0910/584 299, 0910/676 613, 0914/112 701.


 

18.5.2019 :: Noc múzeí a galérií

Noc v múzeuMúzeum kultúry karpatských Nemcov v Nitrianskom Pravne sa aj v tomto roku zapojilo do celoeurópskeho podujatia "Noc múzeí a galérií." 18.mája 2019 boli dvere Domu stretávania kde sa múzeum nachádza otvorené od 19. –do 24. hodiny .Záujemcovia o pravniansku históriu si mohli v múzeu pozrieť stálu expozíciu múzea, nazrieť do priestorov Domu stretávania a na poschodí domu "dielňu tradičných remesiel", kde sa naše ženy prezentovali ručnými prácami z oblasti vyšívania, tkania kobercov a výroby rôznych textilných výrobkov do domácností. Veľký záujem bol aj o výstavu súťažných výšiviek o Zlatú ihlu. I.cenu v tejto súťaži získala najkrajšia výšivka ocenená odbornou porotou pozostávajúcou z pracovníkov Hornonitrianskeho múzea v Prievidzi. I. cenu zlatú ihlu si v tejto súťaži z rúk starostu obce Mgr.Andreja Richtera prevzala Evka Klajberová.V súťaži o cenu diváka získali v tomto roku 2 vyšivkárky – Helena Kračmerová a Mária Lubíková. Na druhom mieste sa umiestnila Mária Konevalová a III. miesto získala Anna Richterová.

Anna Husárová


 


Predpoveď počasia

dnes je: 19.9.2019

meniny má: Konštantín

podrobný kalendár

Za obsah zodpovedá
Obec Nitrianske Pravno

webygroup
ÚvodÚvodná stránka