Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu Hlavné menu 3 Prechod na navigáciu Hlavné menu 4 Prechod na navigáciu Hlavné menu 5 Prechod na navigáciu Hlavné menu 6 Prechod na navigáciu vodorovná

Spevácky zbor Tenerezza

Ženský spevácky zbor TENEREZZA

Ženský spevácky zbor Tenerezzadirigent zboru: Alica Matušíková DiS.art

KONAKT:
email: zusnitrianskepravno@gmail.com
email: julia.hrabovska@gmail.com
tel.č. 046/5446286, 0904469838


 

17.-19.5.2019 :: TENEREZZA spievala v obci Ľubietová

V srdci Slovenska,obklopené krásnou prírodou sa nachádza bývalé kráľovské mesto a terajšia obec Ľubietová,kde sa v dňoch 17. - 19. mája 2019 uskutočnilo 12.stretnutie baníckych miest a obcí Slovenska na ktoré bol pozvaný aj spevácky zbor TENEREZZA.

Účastníci uvedeného stretnutia si pripomenuli historické tradície a kultúrne dedičstvo našich predkov,ktorí po stáročia formovali tento región tvrdou prácou pri dolovaní nerastného bohatstva a tým natrvalo zanechali svoju pečať v mestách a obciach Slovenska.

V dopoludňajších hodinách sa uskutočnilo zasadnutie baníckych spolkov,Slovenskej baníckej spoločnosti a konali sa prednášky na tému: „Európske montánne dedičstvo“.

Slávnostné podujatie pokračovalo v kostole sv. Márie Magdalény. Za zvukov vežovej hudby v podaní Dychového kvinteta postupne prichádzal sprievod jednotlivých baníckych spolkov nielen zo Slovenska,ale aj z Rakúska,Maďarska,Poľska,Českej republiky a Nemecka. Táto medzinárodná účasť umocňovala význam stretnutia. Pozvanie prijal aj Ing. Ján Petrovič PhD, generálny riaditeľ sekcie energetiky Ministerstva hospodárstva a RNDr .Vlasta Jánová, generálna riaditeľka sekcie geológie Ministerstva životného prostredia Slovenskej republiky.

V rímskokatolíckom kostole sa uskutočnila ekumenická pobožnosť,ktorú celebroval farár miestnej farnosti Martin Uhrík a za evanjelickú cirkev farárka Renáta Rényiová z Ľubietovej a Ján Sabadoš z Mníška nad Hnilcom.

Na uvedenej bohoslužbe sa zúčastnil aj spevácky zbor TENEREZZA,ktorý spevom umocnil slávnostný ráz podujatia. V jeho podaní zaznelo Kyrie z omše od Ch. Gounoda, Staroslovanský Otče náš a Ave Maria. Na organe nás sprevádzal Aleš Solárik ArtD. pedagóg klavírnej a komornej hudby na konzervatóriu J. L. Bellu v Banskej Bystrici.

Po ukončení bohoslužby boli významným pracovníkom odovzdané vyznamenania Ministerstva hospodárstva,ako aj ocenenia starostu obce Ing. Pavla Zajaca. Potom už vlajkonosiči približne 70 spolkov viedli sprievod asi 800 účastníkov od kostola sv. Márie Magdalény do miestneho parku pri Obecnom úrade,kde bolo oficiálne zahájené uvedené stretnutie.

V tento deň sa uskutočnil aj slávnostný ŠACHTÁG prijímania nových členov do baníckeho spolku skokom cez kožený flek. Oslavy zavŕšil ohňostroj.

Chceme vysloviť poďakovanie starostovi obce Ing. Zajacovi a pani Dagmar Zajacovej predsedkyni OZ Libeta za pozvanie a sme radi,že sme sa na tomto významnom podujatí mohli zúčastniť a i tak reprezentovať našu obec.

Júlia Hrabovská

TENEREZZA spievala v obci Ľubietová

TENEREZZA spievala v obci Ľubietová


 


Predpoveď počasia

dnes je: 18.8.2019

meniny má: Elena, Helena

podrobný kalendár

Za obsah zodpovedá
Obec Nitrianske Pravno

webygroup
ÚvodÚvodná stránka