Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu Hlavné menu 3 Prechod na navigáciu Hlavné menu 4 Prechod na navigáciu Hlavné menu 5 Prechod na navigáciu Hlavné menu 6 Prechod na navigáciu vodorovná

Základná škola

Základná škola Nitrianske Pravno

Areál Základnej školy v Nitrianskom PravneSpojená škola - Základná škola s materskou školou - Grundschule mit kindergarten

Školská 370/19
972 13  Nitrianske Pravno

email: zsnitrianskepravno@gmail.com

tel. - Základná škola:046/5447453 
tel. - Školská jedáleň:0911732447 

web: https://zsnitrianskepravno.edupage.org

ZŠ ZŠ ZŠ ZŠ ZŠ ZŠ ZŠ ZŠ ZŠ Triedy ZŠ

 


 

12.4.2019 :: Vynikajúci úspech našej školy v súťaži Jazykový kvet

Dňa 12. apríla 2019 sa v Trenčíne uskutočnilo krajské finále súťaže Jazykový kvet (celoštátna jazykovo – umelecká súťaž). Samotnému finále predchádzalo semifinále, ktoré sa konalo tzv. movie verziou, čo znamená, že všetky žiacke vystúpenia bolo nutné nahrať vo forme videa, ktoré sme spracovali ako film, zostrihať a poslať na vyhodnotenie odbornej porote, ktorá z nich vybrala postupujúcich do samotného finále.

V kategórii poézia/próza - prevzatá tvorba v anglickom jazyku - sa predstavila Stela Krajči zo 7. A, ktorá prerozprávala známy príbeh o Oliverovi Twistovi. Svojím prejavom zaujala porotu i divákov a v náročnej konkurencii sa jej podarilo zvíťaziť a postúpiť do celoslovenského finále.

V kategórii poézia/próza - prevzatá tvorba v nemeckom jazyku - sa predstavili dve žiačky, a to opäť Stela Krajči a Tamarka Bieliková zo 7. A. Tamara Bieliková sa v krajskom kole umiestnila na veľmi peknom 2. mieste a Stela Krajči svojím oduševneným prejavom nadchla porotu, za čo si vyslúžila víťazstvo v danej kategórii a kvalifikovala sa do celoslovenského finále.

Celoslovenské kolo tejto súťaže sa konalo v Nitre 14. júna 2019 a bolo pre Základnú školu v Nitrianskom Pravne mimoriadne úspešné. Stelka Krajči získala v prednese poézie v nemeckom jazyku 2. miesto a v prednese prózy v anglickom jazyku 3. miesto.

Na obe žiačky, ktoré reprezentovali našu školu, sme nesmierne hrdí. Poďakovanie patrí nielen im, ale aj Mgr. Juliane Pálešovej a Mgr. Marte Bielikovej za systematickú prácu so žiačkami a ich prípravu na súťaž.

Autor: Mgr. Marta Bieliková,
vedúca predmetovej komisie anglický jazyk

Vynikajúci úspech našej školy v súťaži Jazykový kvet

Vynikajúci úspech našej školy v súťaži Jazykový kvet


 


Predpoveď počasia

dnes je: 19.9.2019

meniny má: Konštantín

podrobný kalendár

Za obsah zodpovedá
Obec Nitrianske Pravno

webygroup
ÚvodÚvodná stránka