Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu Hlavné menu 3 Prechod na navigáciu Hlavné menu 4 Prechod na navigáciu Hlavné menu 5 Prechod na navigáciu Hlavné menu 6 Prechod na navigáciu vodorovná

Reportáže

Reportáže z kultúrnych podujatí

11.9.2018 :: 8.ročník stretnutia umeleckých kováčov „Jurčove dni“

Jurčove dniV sobotu 11.augusta sa už po ôsmi krát rozozvučalo námestie v Nitrianskom Pravne zvukmi kladív udierajúcich o nákovy. Všade bolo cítiť vôňu ohňa a rozpáleného železa. Na akcií „Jurčové dni“ sa stretlo približne 60 umeleckých kováčov z celého slovenska a návštevníci mohli vidieť naživo ukážky ich zručnosti. Obyvatelia ale aj návštevníci Nitrianskeho Pravna si určite všimli množstvo kovaných plastik v okolí obecného úradu. Býva každoročným dobrým zvykom že organizátori tohto podujatia a autori venujú obci jednu kovanú plastiku. Nebolo tomu ináč ani tento rok. Pri OcÚ pribudla nová plastika pod názvom „Monštrancia“ ktorej autorom je Andrej Michalik a zhotovil ju spolu zo svojim kolektívom.

Organizátori mi prezradili že plastika ktorá bude venovaná na budúci rok má tajuplný názov „JARLO“ v staroslovienčine toto slovo znamená niečo ako stred duchovna. Necháme sa teda prekvapiť čo nám autori tejto plastiky Matej Siget a Ján Ostradický pripravia.

Súčasťou tohto podujatia bolo aj vystúpenie Hudobnej skupiny Jindro Band Bluesnotes z Nitry. Účastníci teda mali nielen zrakový ale aj sluchový zážitok.

MV


 


Predpoveď počasia

dnes je: 21.3.2019

meniny má: Blahoslav

Za obsah zodpovedá
Obec Nitrianske Pravno

webygroup
ÚvodÚvodná stránka