Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu Hlavné menu 3 Prechod na navigáciu Hlavné menu 4 Prechod na navigáciu Hlavné menu 5 Prechod na navigáciu Hlavné menu 6 Prechod na navigáciu vodorovná

Reportáže

Reportáže z kultúrnych podujatí

11.12.2018 :: Výstava betlehemov - obnovená tradícia

BetlehemyV utorok 11. decembra sa uskutočnila vernisáž výstavy betlehemov v Nitrianskom Pravne. 

Po rokoch sme obnovili túto milú akciu spojenú so súťažou O zlatú hviezdičku. Súťaže sa zúčastnili dva subjekty. ZUŠ v N.Pravne prihlásilo do súťaže 9 prác vysokej výtvarnej kvality a technickej náročnosti. Betlehemy boli vytvorené ako trojrozmerné objekty z rôznych, aj netradičných materiálov. Sú to kolektívne práce tamojších žiakov, ktoré vytvorili pod vedením učiteľky p. Čeryovej.

CVČ Spektrum v Prievidzi prihlásilo do súťaže 14 autorských keramických, farebne glazovaných betlehemov, ktoré vytvorili žiaci do 10 rokov pod vedením učiteľky p.Teslíkovej. Tieto sú vytvorené ako samostatné trojrozmerné plastiky zoskupené do jedného celku. Práce sa vyznačujú detskou tvorivou spontánnosťou výrazu. 

Oba subjekty ZUŠ aj CVČ boli ocenené ako kolektívy finančnou odmenou.

Súčasťou programu večera bola aj súťaž v pečení vianočného pečiva ktorú vyhrala so svojimi medovníčkami p.Chrvalová z Nitrianskeho Pravna. 

Slávnostnú atmosféru večera nám dotvorilo hudobnými vstupmi flautové trio pod vedením učiteľky ZUŠ v NP p.Maďarovej, ktoré nám zahralo vianočné koledy.

Všetkým zúčastneným ďakujeme za ich príspevok k tomuto krásnemu večeru, ktorý dúfame, že sa už bude opakovať každý rok.

Výstavu si môžete pozrieť do utorka,18.decembra v zasadačke oú v N.Pravne.

Rastislav Haronik


 


Predpoveď počasia

dnes je: 16.9.2019

meniny má: Ľudmila

podrobný kalendár

Za obsah zodpovedá
Obec Nitrianske Pravno

webygroup
ÚvodÚvodná stránka