Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu Hlavné menu 3 Prechod na navigáciu Hlavné menu 4 Prechod na navigáciu Hlavné menu 5 Prechod na navigáciu Hlavné menu 6 Prechod na navigáciu vodorovná

Reportáže

Reportáže z kultúrnych podujatí

11.11.2018 :: Koncert Fakultného miešaného zboru OMNIA zo Žiliny

Zbor OmniaDňa 11.novembra o 16tej hodine sa v obradnej sále Obecného úradu v Nitrianskom Pravne konal koncert z cyklu Klasika na hradoch zámkoch a kaštieľoch. Verejnosti sa predstavil Fakultný miešaný zbor OMNIA zo Žiliny. Koncert organizovalo Regionálne kultúrne centrum Prievidza a obec Nitrianske Pravno.

Fakultný miešaný zbor OMNIA vznikol na Žilinskej univerzite v roku 2003. Počas svojho pôsobenia za zbor zúčastnil mnohých medzinárodných súťaží a festivalov a získal množstvo najvyšších ocenení. Spomeniem aspoň jedno z posledných, 1.miesto v kategórií „Miešané zbory“, cena za najlepšiu interpretáciu sakrálnej skladby, cena za najlepšiu interpretáciu skladby poľského autora cena za najlepší zahraničný zbor a absolútne víťazstvo „Grand Prix“ na súťaži Gaude Cantem“ v Bialsko Bialej (Poľsko 2018). Zbor diriguje Monika Bažiková absolventka Konzervatória v Žiline (dirigovanie a klavír) a študijného programu Hudobná výchova – Hra na klavíri na Žilinskej univerzite v Žiline. Je tiež absolventkou zborového dirigovania na Akadémii umenia v Banskej Bystrici a doktorandského štúdia zborového dirigovania na Akademii muzycznej v Krakove, Poľsko. Koncert sa podarilo uskutočniť aj vďaka finančnej podpore Fondu na podporu umenia.

Veľmi ma teší že na koncert tohto kvalitného telesa prišlo množstvo poslucháčov a naša obradná sála pukala vo švíkoch, verím že ste si odniesli príjemný kultúrny zážitok.

Magdaléna Vaňová

Záznam koncertu:


 


Predpoveď počasia

dnes je: 23.8.2019

meniny má: Filip

podrobný kalendár

Za obsah zodpovedá
Obec Nitrianske Pravno

webygroup
ÚvodÚvodná stránka