Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu Hlavné menu 3 Prechod na navigáciu Hlavné menu 4 Prechod na navigáciu Hlavné menu 5 Prechod na navigáciu Hlavné menu 6 Prechod na navigáciu vodorovná

OZ Bôrik

OZ Bôrik - logoObčianske združenie Bôrik
Dlhá 428/67 
972 13 Nitrianske Pravno
http://www.ozborik.sk/

predseda združenia : Alfréd Šverčík  : 0902 721 733 

Občianske združenie Bôrik bolo zaregistrované na Ministerstve vnútra Slovenskej republiky dňa 12. 5. 2008. Združenie užíva a stará sa o vodnú plochu Bôrik I. a Bôrik II. ... viac informácií


 

1.5.2019 :: Otvorenie rybárskej sezóny 2019

Otvorenie sezóny 2019Naša prvá a zároveň najväčšia spoločenská udalosť konaná na rybníku bola už tradične zameraná na oficiálne otvorenie rybárskej sezóny 2019.

V utorok popoludní sa stretli naši členovia p.Richter, p.Ferenčík, p.Juhás p.Šverčík, p.Smatana,p.Kremel Karol pri príprave a samotnom varení Halászlé.

V stredu za celkom priaznivého počasia sa stretli organizátori májovej akcie o niečo skôr, aby pripravili okolie a kuchyňu na rodinný pretek v love rýb udicou. Od skorého rána sa strhla príprava kotlíkového gulášu a iných maškŕt. Hlavným gulášmajstrom bol už tradične náš člen Ján Pupák- nesklamal, guláš chutil výborne. Tesne pred zahájením preteku v love rýb udicou sa pri slnečnom počasí a speve našej bôrikovskej hymny vztýčila bôrikovská zástava. Potom sa to strhlo. Začal veľký boj o tú vytúženú „možno aj zlatú rybku“. Aby tento lov bol atraktívnejší, organizátori napustili 2 dni pred pretekom 100 ks lovného pstruha dúhového. Pstruhy nesklamali a pomerne dobre brali, čo bola zase práca pre rozhodcov, ktorí museli každú ulovenú rybku zapisovať aj s jej dĺžkou. Najväčšia ulovená ryba kapor 57 cm bol ulovený a znamenal prvé miesto pre pána Jakubiaka Milana. Ďalšiu cenu zameranú na najväčší počet ulovených rýb získal pán Steinhübel Jozef a do tretice a najväčší počet získaných bodov za každý cm ulovenej ryby si túto cenu vybojoval pán Fábry Jozef. Počas ceremoniálu sme privítali a uviedli do cechu rybárskeho našich nových členov. Museli samozrejme prejsť aj krstom nováčikov, samozrejme čím iným ako vodou z nášho rybníka. Po týchto aktoch sa už len spievalo a hodovalo. Na spríjemnenie posedenia nám znovu zahrala kapela „Sem tam nám to ujde“. Na ochutnanie bola aj špecialita údené ryby, o ktoré sa postaral náš predseda Šverčík Alfréd. Niektoré gazdinky doniesli čerstvo napečené koláčiky. Ej veru bolo čo koštovať.

Musím povedať, že bolo veselo až do samého záveru podujatia. S určitosťou môžeme napísať, že akciu „Otvorenie sezóny“ budeme plánovať aj v roku 2020.

Petrov zdar!

Alfréd Šverčík


 


Predpoveď počasia

dnes je: 19.9.2019

meniny má: Konštantín

podrobný kalendár

Za obsah zodpovedá
Obec Nitrianske Pravno

webygroup
ÚvodÚvodná stránka