Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu Hlavné menu 3 Prechod na navigáciu Hlavné menu 4 Prechod na navigáciu Hlavné menu 5 Prechod na navigáciu Hlavné menu 6 Prechod na navigáciu vodorovná

Spevácky zbor Tenerezza

Ženský spevácky zbor TENEREZZA

Ženský spevácky zbor Tenerezzadirigent zboru: Alica Matušíková DiS.art

KONAKT:
email: zusnitrianskepravno@gmail.com
email: julia.hrabovska@gmail.com
tel.č. 046/5446286, 0904469838


 

24.8. / 15.9. 2019 :: Významné výročia

24.augusta 2019 oslávila partnerská obec Poruba 680.výročie svojho vzniku. Pri tejto príležitosti sa tu uskutočnili podujatia,ktoré si túto významnú udalosť pripomenuli.

V úvode osláv sa konala ekumenická pobožnosť, ktorú celebroval farár tunajšej farnosti Ján Marcin. V kostolíku sv. Mikuláša zo 14.storočia s prekrásnymi freskami spevácky zbor TENEREZZA odspieval slávnostnú omšu od CH. Gounoda Messe breve in „C“ pozostávajúcu z častí: Kyrie, Gloria, Domine Fili unigenite, O salutaris hostia, Sanktus, Agnus Dei. Na organe nás sprevádzal Marek Dietrich absolvent hry na organ na VŠMU v Bratislave a súčasný externý pracovník na ZUŠ v Kremnici, kde vyučuje hru na klavír.

Po ukončení bohoslužby sa uskutočnili ďalšie podujatia v obci . Bola to pietna spomienka na miestnom cintoríne ako i slávnosť oceňovania jednotlivcov a kolektívov v tunajšom Dome kultúry.

Chceme vysloviť poďakovanie starostovi obce Poruba Ing. Tomášovi Tóthovi za pozvanie.

Dňa 15.septembra 2019 na sviatok Sedembolestnej Panny Márie sme si v Nitrianskom Pravne pripomenuli 85.výročie Kalvárie. Pri tejto príležitosti sa konala bohoslužba na už spomenutej kalvárii a v popoludňajších hodinách sa v miestnom kostole uskutočnil slávnostný koncert,kde účinkoval spevácky zbor TENEREZZA pod vedením pani Alice Matušíkovej DiS.art a spevácky zbor CANTICA COLLEGIUM MUSICUM z Martina .Dirigentom zboru je docent Štefan Sedlický.

Oba zbory sa predstavili sakrálnymi skladbami zo svojho repertoáru. Poslucháči ich odmenili potleskom.

Boli sme radi,že sme mohli vystupovať spoločne s týmto významným zborom a i tak reprezentovať našu obec.

 

Hrabovská Júlia

Tenerezza

Tenerezza


 


Predpoveď počasia

dnes je: 23.10.2019

meniny má: Alojzia

podrobný kalendár

Za obsah zodpovedá
Obec Nitrianske Pravno

webygroup
ÚvodÚvodná stránka