Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu Hlavné menu 3 Prechod na navigáciu Hlavné menu 4 Prechod na navigáciu Hlavné menu 5 Prechod na navigáciu Hlavné menu 6

Starosta obce informuje: Kultúrny domVytlačiť
 

Otázka výstavby nového kultúrneho domu (ďalej len KD) rezonuje v našej obci už niekoľko desaťročí. V rokoch 2007 - 2008 bola výstavba plánovaná v areáli športového ihriska s tým, že ak by bola vyšla výzva na rekonštrukciu kultúrnych domov, vedeli by sme starý kultúrny dom zapojiť do projektu (niektorú jeho časť - jednu, možno dve časti stien). V tomto zmysle bol v roku 2008 rozpracovaný aj projekt rekonštrukcie KD.

V súčastnosti je však situácia taká, že sa nepredpokladá vyhlásenie výziev na výstavbu, alebo rekonštrukciu kultúrnych domov, takže zastupiteľstvo sa rozhodlo ísť vlastnou cestou s tým, že dáme vypracovať nový projekt KD. Pre tento účel sme zvolili formu vyhlásenia súťaže architektonických návrhov (súťaž bola vyhlásená 30. júna 2017), ktoré komisia zložená zo zástupcov obce a renomovaných architektov vyhodnotí, vyberie víťazný návrh, a tento bude dopracovaný do projektu pre realizáciu výstavby nového KD. Na prvom zasadnutí hodnotiacej komisie, dňa 28. marca 2017 sa pripravovali podklady pre vyhlásenie súťaže. Spoločne sme si prechádzali okolie starého KD, kde sme uvažovali aj s výstavbou nového. Architekti sa jednoznačne vyjadrili, že najlepšie miesto pre nový KD je na námestí, v centre diania v obci a nie na jeho okraji.

Preto sa následne rozhodlo (a bol tomu venovaný aj bod programu zastupiteľstva dňa 6. apríla 2017, kde architekti prezentovali a argumentovali pred poslancami a obyvateľmi obce zámer nového umiestnenia KD), že nový KD bude umiestnený na námestí. Definitívne miesto určí až projekt, ale mal by byť za budovou obecného úradu (na mieste plánovaného komunitného centra) a mal by byť prepojený s budovou úradu.

Na mieste starého KD, ktorý sa v júli zbúral, by malo (ak nám prejde projekt, do ktorého sa zapájame na základe vyhlásenej výzvy z eurofondov) vyrásť nové komunitné centrum.

starosta


 
 


Predpoveď počasia

dnes je: 23.9.2018

meniny má: Zdenka

Za obsah zodpovedá
Obec Nitrianske Pravno

webygroup
ÚvodÚvodná stránka